Znasz odpowiedź? Pochwal się w komentarzu i sprawdź na końcu recenzji czy masz rację 🙂
Tytuł: ,,Imago”
Twórcy: Shingo Fujita, Motoyuki Ohki, Hiromi Oikawa
Ilustracje: Laura Michaud, Shingo Fujita
Rok wydania: 2015
Wydawnictwo: Rebel
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna
Recenzja:
Wyobraźnia to zdecydowanie coś, nad czym powinno się pracować. W parze z kreatywnością, te dwie cechy mogą dać świetne rezultaty i ułatwić codzienne funkcjonowanie.
Dobrą praktyką może okazać się więc gra w ,,Imago”, która swoją nazwę wzięła właśnie od imaginacji. Z drugiej strony – to po prostu bardzo ciekawa wariacja na temat popularnych kalamburów.
Jej twórcami są Shintaro Ono, Shingo Fujita, Motoyki Ohki, Hiromi Oikawa oraz Shotaro Nakashima.
Na korzyść gry przemawia fakt, że otrzymała prestiżowe wyróżnienie Mensa Select, które przyznaje się wybitnym grom planszowym, wyróżniającym się zarówno estetyką wykonania, oryginalnością mechaniki oraz wartościami intelektualnymi.
Pomysł na tę karciankę wydaje się niezwykle prosty, a samo wyobrażanie sobie sposobu w jaki powstała – bardzo zabawne.
Zawartość pudełka składa się na 60 przezroczystych kart z grafikami, 65 kart z hasłami Enigmy, 35 znaczników oraz prostą i intuicyjną instrukcję.
Gra dedykowana jest dzieciom powyżej 12. roku życia oraz wszystkim dorosłym. Preferowana liczba graczy to z kolei od 3 do aż 8 osób, dzięki czemu jest to zarazem doskonała propozycja gry imprezowej.
,,Imago” to swego rodzaju gra kooperacyjna, w której liczy się wspólne działanie, ale wynik oraz zwycięzca pozostaje tylko jeden. Każdy z graczy musi pokazać pozostałym dwa hasła. Musi to zrobić z pomocą dowolnej liczby kart, dowolnego ich ułożenia i przede wszystkim – nakładania na siebie symboli.
W ramach podpowiedzi, wymawia nazwę kategorii hasła, np. film, literatura i sztuka, znana osobistość, miejsce czy przedmiot.
Kiedy uda się odgadnąć hasło, przyznawane są punkty. Otrzymuje je zarówno ten, kto pokazywał, jak i osoba, która odgadła hasło.
Gra daje mnóstwo frajdy i przede wszystkim – świetnie zdaje egzamin podczas spotkań z przyjaciółmi. Zasady tłumaczy się bardzo szybko, a dzięki różnorodności haseł nie nudzi się zbyt szybko.
,,Imago” jest także bardzo dobrze wykonane. Plastikowym kartom nie można zarzucić braku jakości, a faktura pudełka jest bardzo przyjemna w dotyku.
Bardzo polecam tę grę jako pewnik ciekawej rozrywki podczas spotkań w większym gronie osób.
Ciekawostka: Na 2020 rok planowana jest nowa edycja tej gry – ,,Imago Family”, która będzie przeznaczona dla najmłodszych graczy!
Grę do recenzji przekazało wydawnictwo Rebel: