Timeline: Wiedza ogólna – recenzja gry

Tytuł: ,,Timeline: Wiedza ogólna”

Autor: Frédéric Henry

Ilustratorzy: Xavier Collette, Nicolas Fructus

Wydawnictwo: Rebel

Rok wydania: 2017

Czas gryok. 15 minut

Ilość graczy: od 2 do 8

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Ta jedna z najpopularniejszych karcianek zadebiutowała w 2012 roku i natychmiast osiągnęła międzynarodowy sukces. Lawinowo zaczęły pojawiać się jej rozszerzenia oraz wydania specjalne (w tym np. ,,Timeline: Polska”).

 

Obecnie obok podstawowej wersji można dostać aż 13 tematycznych opakowań. Łącząc je ze sobą, stworzymy niekończące się możliwości rozgrywki i spotęgujemy zabawę!

 

Moja przygoda z tym tytułem rozpoczęła się od ,,Timeline: Wiedza ogólna”, która nie skupia się na żadnym konkretnym temacie, ale gromadzi różne ciekawostki z rozmaitych dziedzin nauki czy życia codziennego.

 

 

 

 

 

Zachwycające metalowe pudełko z wytłaczanymi kształtami zawiera aż 110 kart oraz krótką instrukcję obsługi. Gra jest bajecznie prosta, ale jej rozgrywka przyniesie Wam i Waszym znajomym mnóstwo frajdy.

 

Na czym polega ,,Timeline: Wiedza ogólna”?

 

Odpowiedź tkwi już w jej tytule. Zadaniem każdego gracza, a może być ich na rozgrywkę aż 8, jest uszeregowanie otrzymanych kart w kolejności chronologicznej. Na awersie widoczne są tylko ilustracje oraz krótki fakt, np. ,,Wynalezienie golarki elektrycznej” lub ,,Ustalenie zasad piłki nożnej”.

 

Na rewersie widzimy dokładnie to samo, ale z dodaną na zielonym tle datą. Musimy polegać tylko na naszej intuicji lub wiedzy, sama dedukcja potrafi czasami nieźle zaskoczyć!

 

 

 

 

Mówiąc krótko – wygrywa ta osoba, która pozbędzie się wszystkich kart najszybciej.

 

Jeśli jesteście ciekawi czy poradzilibyście sobie z uszeregowaniem w kolejności np. wynalezienia kuchenki mikrofalowej oraz zmywarki do naczyń, uwzględniając gdzieś pomiędzy wynalezienie hydroplanu oraz okularów przeciwsłonecznych, to koniecznie powinniście spróbować się w ,,Timeline: Wiedza ogólna”!

 

Rozgrywka trwa około 15 minut, ale przeważnie zabawa nigdy nie kończy się po pierwszym razie. Dzięki tak wielu kartom w zestawie, nawet przy ich dobieraniu po błędnym oszacowaniu daty, nie powtarzają się one tak szybko i nie sposób od razu zapamiętać wszystkich wydarzeń.

 

 

 

 

,,Timeline: Wiedza ogólna” pozwala oprócz oczywistego dokształcenia się w wielu tematach, także na zacieśnienie więzi pomiędzy bliskimi, rodziną lub przyjaciółmi.

 

Bardzo estetyczne karty oraz piękne pudełko sprawią, że gra nada się także na prezent dla każdego, z dolnym ograniczeniem wiekowym od 8 lat.

Bardzo polecam!

 

Grę do recenzji przekazało Wydawnictwo Rebel:

 

Poprzedni wpis
Na dworze – recenzja
Następny wpis
Tsatsiki i wojna oliwkowa – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2017, chronologia, Frédéric Henry, gra karciana, gra planszowa, historia, karcianka, nauka przez zabawę, Nicolas Fructus, planszówka, Rebel, recenzje gier planszowych, strona o grach, Timeline, Timeline: Wiedza ogólna, Wiedza ogólna, wydarzenia, Wydawnictwo Rebel, Xavier Collette

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja