fbpx

Jej wysokość torebka – recenzja

Jej wysokość torebka – recenzja

Tytuł: ,,Jej wysokość torebka”

Autor: Joanna Bojańczyk

Ilustracje: Adam Wójcicki

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ach, te torebki! Ileż w nich można znaleźć skarbów, ile schować potrzebnych (i niepotrzebnych) przedmiotów! Są praktyczne, budzą zainteresowanie, określają osobowość właściciela – a to tylko kilka z ich atutów, które można szybko wymienić. 

 

Autorka książki ,,Jej wysokość torebka” – Joanna Bojańczyk doskonale zdawała sobie sprawę z jej potencjału, dlatego postanowiła prześledzić historyczne aspekty torebkomanii. 

 

 

 

 

Przygoda czytelnika z książką rozpoczyna się od niedługiego wstępu oraz opisu okresu od starożytności do romantyzmu, gdzie w żołnierskich słowach przytaczane zostają najciekawsze fakty na temat torebek. 

Są tu podane informacje dotyczące chociażby materiałów z których się je wyrabiało, ale często także konkretnego przeznaczenia czy klasyfikacji jako… bielizna!

 

Należy jednak pamiętać, że sam termin torebka, można odnieść nie tylko do damskich akcesoriów, ale także do walizek czy kuferków, które pełnią rozmaite funkcje. 

 

Jednym z ważniejszych atrybutów lekarza (tuż obok kitla i słuchawek) jest przecież charakterystyczna zamykana u góry walizka pełna pobrzękujących fiolek i mnogich przegródek na antybiotyki.

 

Bez torby także nie można sobie wyobrazić i chociażby listonosza, który bez listonoszki nie mógłby wykonywać powierzonej mu pracy.

 

 

 

 

,,Jej wysokość torebka” to także wzmianki o światowych i bardzo znanych markach, które na pewno zainteresują wielu czytelników. Nie brakuje także nawiązania do tytułu – autorka przedstawia kilka ciekawostek o samej królewskiej torebce!

 

Książka jest bardzo kolorowa, ma mnóstwo ilustracji i z pewnością może zrobić ogromne wrażenie na małych miłośnikach mody i designu.

Dodatkowo po każdym opisie konkretnego modelu lub grupy torebek, czytelnik może zerknąć do jej wnętrza i pooglądać przedmioty z epoki oraz zastanowić się nad ich przeznaczeniem.

 

Pozycja została świetnie wydana i można podarować ją komuś z przeznaczeniem na prezent, np. pakując do zupełnie nowej… torebki! Czy to nie jest doskonały pomysł? 😉

 

Polecam ,,Jej wysokość torebkę” wszystkim powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-jej_wysokosc_torebka.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment