Jej wysokość torebka – recenzja

Tytuł: ,,Jej wysokość torebka”

Autor: Joanna Bojańczyk

Ilustracje: Adam Wójcicki

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Rok wydania: 2019

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Ach, te torebki! Ileż w nich można znaleźć skarbów, ile schować potrzebnych (i niepotrzebnych) przedmiotów! Są praktyczne, budzą zainteresowanie, określają osobowość właściciela – a to tylko kilka z ich atutów, które można szybko wymienić. 

 

Autorka książki ,,Jej wysokość torebka” – Joanna Bojańczyk doskonale zdawała sobie sprawę z jej potencjału, dlatego postanowiła prześledzić historyczne aspekty torebkomanii. 

 

 

 

 

Przygoda czytelnika z książką rozpoczyna się od niedługiego wstępu oraz opisu okresu od starożytności do romantyzmu, gdzie w żołnierskich słowach przytaczane zostają najciekawsze fakty na temat torebek. 

Są tu podane informacje dotyczące chociażby materiałów z których się je wyrabiało, ale często także konkretnego przeznaczenia czy klasyfikacji jako… bielizna!

 

Należy jednak pamiętać, że sam termin torebka, można odnieść nie tylko do damskich akcesoriów, ale także do walizek czy kuferków, które pełnią rozmaite funkcje. 

 

Jednym z ważniejszych atrybutów lekarza (tuż obok kitla i słuchawek) jest przecież charakterystyczna zamykana u góry walizka pełna pobrzękujących fiolek i mnogich przegródek na antybiotyki.

 

Bez torby także nie można sobie wyobrazić i chociażby listonosza, który bez listonoszki nie mógłby wykonywać powierzonej mu pracy.

 

 

 

 

,,Jej wysokość torebka” to także wzmianki o światowych i bardzo znanych markach, które na pewno zainteresują wielu czytelników. Nie brakuje także nawiązania do tytułu – autorka przedstawia kilka ciekawostek o samej królewskiej torebce!

 

Książka jest bardzo kolorowa, ma mnóstwo ilustracji i z pewnością może zrobić ogromne wrażenie na małych miłośnikach mody i designu.

Dodatkowo po każdym opisie konkretnego modelu lub grupy torebek, czytelnik może zerknąć do jej wnętrza i pooglądać przedmioty z epoki oraz zastanowić się nad ich przeznaczeniem.

 

Pozycja została świetnie wydana i można podarować ją komuś z przeznaczeniem na prezent, np. pakując do zupełnie nowej… torebki! Czy to nie jest doskonały pomysł? 😉

 

Polecam ,,Jej wysokość torebkę” wszystkim powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-jej_wysokosc_torebka.html

 

 

Poprzedni wpis
Angola Janga – recenzja
Następny wpis
Imago – recenzja gry
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, blog o książkach, design, fashion, historia mody, historia torebek, Jej wysokość torebka, królowa, książka dla dzieci, książka dla dziewczynki, książka na prezent, książka o torebkach, książka obrazkowa, lekarz, listonosz, moda, projektanci, projektant, recenzje książkowe, torebka, torebki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja