Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy
Seria: Z Pozdrowieniami
Autorka: Megumi Iwasa
Ilustracje: Jörg Mühle
Tłumaczenie: Anna Zalewska
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Rok wydania: 2023

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Sztuka czytania oraz pisania listów jeszcze nie zanikła! Wraz z kolejną częścią uroczej serii Megumi Iwasa z ilustracjami Jorga Muhle poznajemy kolejne przygody morskich zwierząt, które dzięki poczcie mogą porozumiewać się mimo dużych odległości! Książka jest niezwykle popularna m.in. w Japonii oraz w Niemczech.

Uchatek oraz Foczek

Po książkach ,,Z pozdrowieniami, Żyrafa” oraz ,,Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka” przyszedł czas na trzecią część nowych opowieści – ,,Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy”. Mamy tutaj zarówno zupełnie nowych bohaterów jak i postacie dobrze nam znane z poprzednich dwóch tomów.

Głównymi bohaterami jest Uchatek oraz Foczek. Podzielona na rozdziały akcja wprowadza równoległą narrację, w której poznajemy zmartwienia pierwszego jak i drugiego zwierzaka. Przed nimi do rozwiązania kilka zagwozdek. Pozwolą one młodym czytelnikom rozwinąć w sobie empatię oraz podpowiedzą, co jest istotne w sytuacjach, kiedy nie wszystko idzie po naszej myśli.

Pokonywanie trudności

W ,,Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy” ukazany został ciekawy przekrój różnych, bardzo szerokich emocji. W przypadku Uchatki będzie to tęsknota za przyjacielem, ale także ekscytacja związana z możliwością komunikowania się z nim listownie.

Połączony wątek z młodym Foczkiem pozwala spojrzeć na te same wydarzenia z nieco innej perspektywy. Mała foka stara się o tytuł pełnoprawnego listonosza. Zanim jednak poczuje się wystarczająco pewnie, na drodze staje jej… groźny wir! ,,Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy” są bowiem książką pełną uroczej treści, zawierającą jednak wartościowe opisy pokonywanych trudności. Najważniejszym morałem jest jednak ten, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, a w wielu momentach można liczyć na pomoc życzliwych istot.

Seria – Z Pozdrowieniami

Jeżeli poszukujecie lektury, która pozwoli trenować się w samodzielnym czytaniu lub odpowiedniej pozycji do wspólnego odkrywania – trzeci tom serii ,,Z Pozdrowieniami” jak i dwie poprzednie książki doskonale się w tej roli sprawdzą. Polecam go dzieciom już powyżej 4 roku życia. Efekt uboczny? Odbiorcy już samodzielnie piszący z pewnością zapragną tworzyć długie listy do swoich przyjaciół!

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/pozdrowienia-z-uchatkowej-wyspy.html


Poprzedni wpis
Wangari Maathai – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
100 Pics – recenzja serii gier karcianych
Tags: +10, +11, +12, +13, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Zalewska, blog książkowy, Dwie Siostry, Jorg Muhle, książki dla dzieci, książki z krótkimi rozdziałami, listonosz, listy, Megumi Iwasa, pisanie listów, pokonywanie strachu, Pozdrowienia z Uchatkowej Wyspy, przyjaźń, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Dwie Siostry, Z Pozdrowieniami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja