fbpx

Bajki z dżungli i oceanu – recenzja

Bajki z dżungli i oceanu – recenzja

Tytuł: ,,Bajki z dżungli i oceanu

Autor: Agnieszka Ginko

Ilustracje: Marianna Jagoda

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

,,Bajki z dżungli i oceanu” to książka polskiej autorki Agnieszki Ginko. Jej nazwisko możecie kojarzyć także z serii bajek o ,,Tutlandii”.

 

Najnowsza pozycja jest zbiorem historii, których akcja dzieje się pośród gatunków różnych zwierząt. Zostały one wyposażone w cechy ludzkie i zmagają się z różnymi sytuacjami, których podobieństwa możemy odnaleźć w życiu dzieci.

 

W ośmiu bajkach przeczytamy o przygodach bohaterów, gdzie każda wiąże się z jakąś inną cechą. Co ważne, są to cechy pozytywne.

Wielokrotnie opisywane w książce postacie przechodzą metamorfozę. Najpierw zachowują się nie do końca właściwie, żeby za chwilę pod wpływem jakiegoś zdarzenia, zmienić swoje postępowanie.

 

 

 

 

W ,,Bajkach z dżungli i oceanu” poznajemy nieśmiałego słonia z kompleksami, który pod wpływem przyjaciółki zaczyna wierzyć w siebie, małą wydrę, która pokłóciła się z mamą, ale wkrótce bardzo pożałowała swojego zachowania czy małpkę, która bardzo psociła, dopóki pewnej nocy coś jej się nie przyśniło.

 

To właściwie przypowieści, w których autorka zwraca uwagę jak postępować właściwie, jakie zachowanie może sprawić komuś przykrość czy co robić, żeby być radosnym i dzielić się tą radością z innymi.

To fantastyczny podręcznik do rozpoczęcia rozmów na trudne tematy. Poruszane są tu wątki, które dotyczą większości kilkuletnich dzieci, np. strach, obawa przed brakiem przyjaciół czy nieśmiałość.

 

Książka jest bardzo zgrabnie zilustrowana przez Mariannę Jagodę. Jest bardzo kolorowa, a zobrazowani przez nią bohaterowie wzbudzają sympatię w czytelniku.

 

 

 

 

,,Bajki z dżungli i oceanu” polecam dla maluchów w wieku przedszkolnym, czyli od 4-ego roku życia oraz dla dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej.

Za sprawą grubej okładki i ciekawego kwadratowego formatu, będą długo cieszyć się zainteresowaniem najmłodszych słuchaczy.

 

Link do strony wydawnictwa: https://mediarodzina.pl/prod/1596/Bajki-z-dzungli-i-oceanu

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment