Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? – recenzja

Tytuł: ,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Wydawnictwo: Poradnia K

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czy jest tu ktoś kto nie lubi skarpetek? A raczej serii książek o ich skarpetkowych przygodach! Do tej pory ukazały się dwie książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz ,,Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Ich autorką jest Justyna Bednarek, znana także z książki ,,Babcocha” (link do recenzji tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/05/28/babcocha/). Podobnie jak w przypadku ,,Babcochy” ilustratorem także jest Daniel de Latour, znany ze swojej bardzo charakterystycznej i ,,zadziornej” kreski.

 

 

,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?” nie jest jednak zwykłym zeszytem z zadaniami, opartym o wątki z książek. To pozycja w której również znajdziecie sporo tekstu, mnóstwo humoru oraz ulubionych bohaterów.

 

Cała sprawa rozbija się o zagubiony guzik Mamy. Skarpetka postawiła sobie za zadanie odnalezienie go i uszczęśliwienie ukochanej osoby. Żeby to zrobić, musi rozwiązać różne zadania, odwiedzić wiele miejsc i spotkać się z ciekawymi bohaterami.

 

Skarpetka zaczyna poszukiwania, co jest bardzo logiczne, od szafy. Okazuje się jednak, że jakiś nicpoń pozbawił sukienkę Mamy kolorów. Zadaniem więc czytelnika jest pomóc skarpetce i pokolorować części garderoby.

Następnie należy się zmierzyć z krzyżówką, opartą o wiedzę z poprzednich części, przejść labirynt czy chociażby uzupełnić brakujące wyrazy.

 

 

 

 

,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” gwarantuje zabawę na wiele godzin, a dodatkowo przypomni miły czas spędzony z książkami.

 

Polecam ją dzieciakom z pierwszych klas szkoły podstawowej, najlepiej takim, które już samodzielnie czytają. Można jednak książką się podzielić. Kolorowanki zostawić młodszemu rodzeństwu, a samemu, jako starszy brat lub siostra, wziąć się za trudniejsze zadania.

 

Autorzy przewidzieli także sporo zgadywanek oraz dział z ,,Wiedzą Skarpetkologiczną”, w którym możecie przeczytać o pochodzeniu skarpet oraz jej popularności.

 

 

 

 

Warto wspomnieć, że żółtej skarpetce udaje się przyłapać złodzieja złotych guzików na gorącym uczynku. Mama może odzyskać swoją zgubę i w kompletnym żakiecie pójść z Tatą do opery.

 

Link do strony wydawnictwa: http://sklep.poradniak.pl/kategoria/katalog-wydawniczy/skarpetka-na-tropie-czyli-kto-ukradl-zloty-guzik-justyna-bednarek

 

 

Poprzedni wpis
Pod szklanym niebem – recenzja + trailer!
Następny wpis
Bajki z dżungli i oceanu – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +6, +7, +8, +9, Daniel de Latour, Justyna Bednarek, kolorowanki, książki dla dzieci, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, Nowe przygody skarpetek, Poradnia K, Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik?, skarpetki, Wydawnictwo Poradnia K, zagadki, zeszyt ćwiczeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja