Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? – recenzja

Tytuł: ,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?

Autor: Justyna Bednarek

Ilustracje: Daniel de Latour

Wydawnictwo: Poradnia K

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czy jest tu ktoś kto nie lubi skarpetek? A raczej serii książek o ich skarpetkowych przygodach! Do tej pory ukazały się dwie książki ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” oraz ,,Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)”. Ich autorką jest Justyna Bednarek, znana także z książki ,,Babcocha” (link do recenzji tutaj: http://bajkochlonka.pl/2018/05/28/babcocha/). Podobnie jak w przypadku ,,Babcochy” ilustratorem także jest Daniel de Latour, znany ze swojej bardzo charakterystycznej i ,,zadziornej” kreski.

 

 

,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?” nie jest jednak zwykłym zeszytem z zadaniami, opartym o wątki z książek. To pozycja w której również znajdziecie sporo tekstu, mnóstwo humoru oraz ulubionych bohaterów.

 

Cała sprawa rozbija się o zagubiony guzik Mamy. Skarpetka postawiła sobie za zadanie odnalezienie go i uszczęśliwienie ukochanej osoby. Żeby to zrobić, musi rozwiązać różne zadania, odwiedzić wiele miejsc i spotkać się z ciekawymi bohaterami.

 

Skarpetka zaczyna poszukiwania, co jest bardzo logiczne, od szafy. Okazuje się jednak, że jakiś nicpoń pozbawił sukienkę Mamy kolorów. Zadaniem więc czytelnika jest pomóc skarpetce i pokolorować części garderoby.

Następnie należy się zmierzyć z krzyżówką, opartą o wiedzę z poprzednich części, przejść labirynt czy chociażby uzupełnić brakujące wyrazy.

 

 

 

 

,,Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik” gwarantuje zabawę na wiele godzin, a dodatkowo przypomni miły czas spędzony z książkami.

 

Polecam ją dzieciakom z pierwszych klas szkoły podstawowej, najlepiej takim, które już samodzielnie czytają. Można jednak książką się podzielić. Kolorowanki zostawić młodszemu rodzeństwu, a samemu, jako starszy brat lub siostra, wziąć się za trudniejsze zadania.

 

Autorzy przewidzieli także sporo zgadywanek oraz dział z ,,Wiedzą Skarpetkologiczną”, w którym możecie przeczytać o pochodzeniu skarpet oraz jej popularności.

 

 

 

 

Warto wspomnieć, że żółtej skarpetce udaje się przyłapać złodzieja złotych guzików na gorącym uczynku. Mama może odzyskać swoją zgubę i w kompletnym żakiecie pójść z Tatą do opery.

 

Link do strony wydawnictwa: http://sklep.poradniak.pl/kategoria/katalog-wydawniczy/skarpetka-na-tropie-czyli-kto-ukradl-zloty-guzik-justyna-bednarek

 

 

Poprzedni wpis
Pod szklanym niebem – recenzja + trailer!
Następny wpis
Bajki z dżungli i oceanu – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja