fbpx

Pod szklanym niebem – recenzja + trailer!

Pod szklanym niebem – recenzja + trailer!

 

Kochani, wraz z dwójką przesympatycznych nastolatków, udało mi się zrealizować TRAILER tej książki, koniecznie zerknijcie na niego tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=16USPjrYZ-Y

 

 

Seria: Dawid & Larisa

Tytuł: ,,Pod szklanym niebem

Autor: Martin Widmark

Ilustracje:  Katarina Strömgård

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Serię o Dawidzie i Larisie pokochałam już przy okazji pierwszej części, czyli ,,Antykwariat pod błękitnym aniołem”, link do recenzji tutaj: https://bajkochlonka.pl/2018/06/02/antykwariat-pod-blekitnym-lustrem-recenzja/ .

 

W tym tygodniu premierę miała już piąta część – ,,Pod szklanym niebem”, a w przygotowaniu jest już szósta! Fani tej serii mogą czuć się rozpieszczani i bardzo zadowoleni z takich wiadomości.

 

 

Martin Widmark po raz kolejny stawia przed młodymi, 13-letnimi bohaterami ambitne wyzwania. Tym razem, za sprawą zdobytego stypendium wyruszają na platformę na Oceanie Atlantyckim, na której toczą się badania naukowe. Z obserwacji pracy naukowców jednak niewiele korzystają, ponieważ przedostają się na łódź podwodną, która zawozi ich wprost do… ukrytej na dnie oceanu koloni!

 

W międzyczasie wplątują się w tarapaty, z powodu przesuwających się warstw tektonicznych podwodnemu światu grozi zniszczenie, a osoba, która do tej pory wydawała się im całkiem sympatyczna – okazuje się groźnym i bezwzględnym przestępcą.

 

 

 

 

Autor zapewnia czytelnikowi solidną dawkę adrenaliny. Książka jest pełna zaskakujących wątków, dużo się w niej dzieje i czyta się ją jednym tchem.

 

Relacja Dawida i Larisy także się rozwija. Między tymi dwojga zaczyna rodzić się poważne uczucie. Chłopak wpatrzony jest w dziewczynę jak w obrazek, zresztą z wzajemnością.

 

 

 

,,Pod szklanym niebem” to świetne rozwiązanie na wakacyjną nudę. Spodoba się każdemu nastolatkowi, kto choć raz zapragnął niezwykłej przygody w odmętach oceanu!

 

Serię można czytać wyrywkowo, ale największą przyjemność sprawi czytanie jej zgodnie z chronologią.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.zakamarki.pl/index.php/pod-szklanym-niebem.html?dir=asc&order=a

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--