Teatr z Lassem i Mają – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Teatr z Lassem i Mają

Autor: Martin Widmark

Ilustracje:  Helena Willis

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2018, nowość, premiera, zapowiedź, zapowiedź książkowa, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, Martin Widmark, Helena Willis, Teatr z Lassem i Mają, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Valleby, teatr, sztuka, spektakl, aktorstwo, gra, +6, +7, +8, +9, +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +100

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Odkąd pamiętam grywałam w teatrach i teatrzykach, na szkolnych przedstawieniach i brałam udział w apelach. Takich jak ja było całe mnóstwo i jestem przekonana, że z równym entuzjazmem zareagowalibyśmy na najnowszą książkę Wydawnictwa Zakamarki, czyli ,,Teatr z Lassem i Mają”.

 

 

 

To jednak propozycja nie tylko dla miłośników dramatu, ale świetne urozmaicenie dla fanów tytułowego duetu detektywów. Lasse i Maja znani są ze swego bystrego oka, odwagi oraz przede wszystkim super szybkiego rozprawiania się z każdą nierozwiązaną wcześniej sprawą.

 

Czytelnicy mogą kojarzyć ich z serii przygód. Całą listę dostępnych tytułów możecie odnaleźć pod tym linkiem: https://www.zakamarki.pl/bohaterowie/lasse-i-maja/

 

W książce ,,Teatr z Lassem i Mają” zostały opracowane cztery scenariusze, gotowe do odegrania od zaraz. Każdą historię poprzedza rozpiska na osoby występujące w przedstawieniu oraz rekwizyty i kostiumy, które należy przygotować do zabawy. Większość z historii podzielona jest na trzy akty.

 

 

 

 

 

Oprócz tego, na początku książki znajduje się krótkie wytłumaczenie czym w ogóle jest aktorstwo. Wyjaśnione są najważniejsze pojęcia oraz dodane ciekawostki związane z teatrem.

 

Jedną z nich jest na przykład ta, że w teatrze nie wolno gwizdać. Od siebie dodam dlaczego tak jest. W XIX-wiecznym teatrze często zatrudniano do technicznej pomocy marynarzy, ponieważ niestraszna im była praca na wysokościach. Ci zaś, przyzwyczajeni byli do porozumiewania się ze sobą podczas spektakli właśnie za pomocą gwizdania! Właśnie dlatego aktorzy nie mogli już gwizdać, bo byłoby na scenie za dużo zamieszania 😉

 

Trzy z czterech przedstawionych w książce historii niektórzy mogą kojarzyć już z książek ,,Tajemnica diamentów”, ,,Tajemnica miłości” oraz ,,Tajemnica pociągu”. Jest jednak jedna zupełnie nowa!

To ,,Tajemnica orkiestry”, dwu aktowy dramat z zaskakującym zwrotem akcji! Świetnie napisana, angażująca publiczność oraz wyśmienita do wystawienia na scenie.

 

 

,,Teatr z Lassem i Mają” to bardzo ciekawa propozycja, która zachęca młodych ludzi do wspólnego spędzania czasu ze sobą oraz do podążania za swoją pasją. Daje im gotowe rozwiązanie. Czytając, nie sposób nie wyobrazić sobie siebie w danej roli na scenie. Uruchamia wyobraźnie i motywuje do robienia fajnych rzeczy.

 

Będzie idealna dla uczniów szkoły podstawowej. Tłumaczy różne rozwiązania w sposób, który powinien być zrozumiały dla każdego. Z drobną pomocą nauczyciela czy rodzica, dzieci na pewno poradzą sobie z zabawą w teatr.

 

Jej premiera już za dwa dni, 11-ego kwietnia 2018 roku!

 

Link do książki: http://www.zakamarki.pl/produkt/teatr-z-lassem-i-maja/

 

 

Poprzedni wpis
Recenzja ,,Opowieści” – co jest w niej szokującego?
Następny wpis
Rycerz Lwie Serce. Książka – gra, której bohaterem jesteś ty
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2018, aktorstwo, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, gra, Helena Willis, książka dla dzieci, Martin Widmark, nowość, premiera, recenzja, recenzje książek dla dzieci, spektakl, sztuka, teatr, Teatr z Lassem i Mają, Valleby, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki, zapowiedź, zapowiedź książkowa

3 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja