Po prostu misja – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: ,,Po prostu misja

Autor: Maz Evans

Ilustracje: Aleksei Bitskoff

Wydawnictwo: Literackie

Rok wydania: 2018

Objętość:   prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Drugą część przygód Elliota ,,Po prostu misja” czyta się z równie zapartym tchem jak pierwszą ,,Kto wypuścił bogów?”. Maz Evans – autorka przygód o 13-letnim bohaterze, który zawiązał bardzo nietypowe przyjaźnie, po raz kolejny zaskoczyła nas dużą dawką fantastycznego humoru i nieprzewidywalnych splotów akcji.

 

Kolejny raz zaserwowała nam rozrywkę najwyższych lotów i po raz kolejny… puściła w dół, prosto w objęcia Hermesa, narażając na ogromne wahania nastrojów.

(Moja rada: nie czytajcie zakończenia tej książki w komunikacji miejskiej! Ludzie jednak dziwnie reagują na wzruszone osoby w autobusie 😉 ).

 

 

 

 

Akcja nowej części rozpoczyna się trzy miesiące po wydarzeniach z ,,Kto wypuścił bogów?”. Bohaterowie w dalszym ciągu nie rozwiązali jeszcze kilku spraw. Nad Panną ciągle wisi kara za nieprzestrzeganie prawa nieśmiertelnych, bogowie na dobre zadomowili się w Wiejskim Domku, a Elliot ciągle musi opiekować się mamą.

 

Sytuacja głównego bohatera powoli zaczyna go przerastać. Tanatos czyha gdzieś w pobliżu, trzy bardzo ważne kamienie są w bliżej nieokreślonym miejscu i całemu światu zagraża ogromne niebezpieczeństwo.

 

Jakby tego było mało, Max Evans ma dla nas jeszcze kilka niespodzianek. Elliot zaczyna korespondować z pewną osobą, ale do ich spotkania dochodzi dopiero na ostatnich stronach książki (to jeden z tych momentów, kiedy NIE DA się nie wzruszyć!).

 

Jeden z bogów zostaje bardzo poważnie zraniony i prawie do końca nie wiadomo czy kiedykolwiek odzyska swoją moc. Poza tym Patricia Porshley Plum i nauczyciel Boil szykują paskudną zemstę, która może przewrócić życie Elliota do góry nogami!

 

 

 

Autorka, strona po stronie serwuje nam emocjonalny rollercoaster. Nie da się jednak nie wciągnąć w historię o tylu sympatycznych bohaterach. Mam wrażenie, że z każdą kolejną częścią coraz bardziej czytelnik zaprzyjaźnia się z nimi i jeszcze mocniej przeżywa ich perypetie.

 

 

 

Mam kolejną bardzo dobrą wiadomość – jest już następna część książki! Co prawda dopiero w języku angielskim, ale jestem przekonana, że to tylko kwestia czasu, kiedy Wydawnictwo Literackie obwieści nam wspaniałą nowinę. Póki co, książka nosi tytuł ,,Beyond the Odyssey”, co można przetłumaczyć na ,,Poza Odyseją”.

 

Mam także przeczucie, że i ta nie będzie ostatnią z serii. Bardzo się cieszę, bo mocno kibicuję autorce i mam nadzieję, że ten cykl dorówna sławie nawet samemu Harremu Potterowi!

 

Link do recenzji ,,Kto wypuścił bogów?” : http://bajkochlonka.pl/2018/02/27/kto-wypuscil-bogow-recenzja-przedpremierowa/

 

Premiera już jutro, czyli 18-ego kwietnia 2018 roku! Książkę zdążycie zamówić jeszcze w przedsprzedażny na  https://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4715/Po-prostu-misja—Maz-Evans

 

 

Poprzedni wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.3
Następny wpis
Na roześmianym niebie – recenzja premierowa!
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +19, 2018, Aleksei Bitskoff, Anglia, bogowie, Elliot, grecja, kłopoty, książka dla dzieci, Kto wypuścił bogów?, Londyn, Maz Evans, mitologia, mitologia grecka, młodzież, nastolatki, nowość, Panna, Po prostu misja, poszukiwania, premiera, przygody, przyjaciele, pułapka, recenzja, recenzje książek dla dzieci, szkoła, Wielka Brytania, Wydawnictwo Literackie, zapowiedź, zapowiedź książkowa, znaki zodiaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja