Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura – recenzja

Tytuł: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura
Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Autor: Martin Widmark
Ilustracje: Helena Willis
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Choć trudno w to uwierzyć – są tacy, którzy nie wierzą w dinozaury! Uważają, że tak wielkie istoty nigdy nie mogły chodzić po ziemi. Do takich osób zalicza się na przykład pastor z Valleby. Czy jednak rzeczywiście tak łatwo trafić na prawdziwe kości dinozaura?

Nowy tom serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Pastor jest słynną postacią z jeszcze bardziej znanej serii powiastek detektywistycznych dla najmłodszych. Staruszek jest bardzo niezadowolony, że właśnie w jego kościele ma odbyć się wyjątkowa wystawa. Wystawa na której pojawi się szkielet samego… T-Rexa!

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura jest już 31. tomem szwedzkiego cyklu, którego autorem jest Martin Widmark. Twórca znany z dziesiątek książek dla dzieci, przetłumaczonych już na język polski. W duecie z Heleną Willis tworzą błyskotliwą oraz humorystyczną serię dla młodych detektywów. (Na końcu recenzji znajdziecie pozostałe tytuły cyklu, o których pisałam)

Kość niezgody

Co może się nie udać podczas wystawy wielkiego dinozaura w kościele? Wiele rzeczy. Jedną z nich – oprócz protestującego pastora – mogą być bijące na alarm kościelne dzwony. Kiedy wnętrze świątyni wypełnia się głośnym dźwiękiem akurat podczas wykładu, zaczyna się chaos nad którym trudno początkowo zapanować.

Na szczęście, jednymi z uczestników wystawy są również tytułowi Lasse i Maja. Bystrzy detektywi potrafią dostrzec nawet to, co umyka komisarzowi policji oraz jego pomocnikowi – młodemu aspirantowi. Kiedy okazuje się, że zniknęła jedna z kości dinozaura, przydaje się dedukcja dzieci, aby spróbować rozwiązać tę zagadkę.

Ubezpieczenie i dinozaury

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura to prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. W bogato ilustrowanej książce z dużym, odpowiednim dla początkujących czytelników fontem, można dowiedzieć się kilku ciekawostek z zakresu paleontologii.

Jak zawsze w tej serii, nie tylko jednak prehistoryczne gady odegrają tu znaczącą rolę edukacyjną. Ten tom to także ciekawa perspektywa na kwestie ubezpieczeniowe – łącznie z wyjaśnieniem tego terminu, czy naświetlenie tematyki traumy i poczucia skrzywdzenia ze względu na obrzucanie innych przezwiskami.

Książka Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura wyjątkowo wpadła mi w oko. Także dlatego, że uczy dzieci krytycznego patrzenia na to, co się widzi. Czasami nawet osoby podające się za specjalistów, mogą okazać się… ludźmi, którym zdecydowanie nie warto ufać.

Polecam ten tom wszystkim powyżej 7 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/tajemnica-dinozaura/

Recenzje książek z serii Biuro detektywistyczne Lassego i Mai:


Poprzedni wpis
Między ziemią a niebem – recenzja zbioru baśni i legend
Następny wpis
Serce olbrzyma – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +7, +8, +9, 2024, Barbara Gawryluk, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica dinozaura, blog książkowy, dedukcja, dinozaur, dinozaury, Helena Willis, kradzież, książki dla dzieci, Martin Widmark, powieść detektywistyczna, recenzent książek, recenzje książek, ubezpieczenie, Wydawnictwo Zakamarki, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja