Tajemnica detektywa – recenzja

Tytuł: Tajemnica detektywa

Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Autor: Martin Widmark

Ilustracje:  Helena Willis

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Po ostatniej premierze nowej części Biura Detektywistycznego Lassego i Mai w formie komiksowej, Wydawnictwo Zakamarki powróciło do jej tradycyjnej formy. 

,,Tajemnica detektywa” jest tym bardziej emocjonującym tomem, że choć przecież cały cykl poświęcony jest rozwiązywaniu zagadek, tak ten dotyczy także profesjonalnego (przynajmniej na pierwszy rzut oka) znawcy tropów!

 

Autor Martin Widmark oraz rysowniczka Helena Willis udowadniają przy okazji kolejny raz, jak znakomitymi są twórcami! Mimo dziesiątek tomów powstałych już dla tej serii, wciąż potrafią utrzymać uwagę czytelników w najwyższym skupieniu, przy okazji pozwalając im dobrze się bawić.

 

Na stronie znajdziecie całe mnóstwo recenzji na temat najróżniejszych tytułów tego cyklu, m.in.:

– ,,Tajemnica filmu”,

– ,,Tajemnica srebra”,

– ,,Diamentowa księga”,

– ,,Tajemnica zamku”,

– ,,Teatr z Lassem i Mają”,

– ,,Sabotaż w punkcie skupu”. 

 

 

W ,,Tajemnicy detektywa” tym razem do małego miasteczka Valleby przyjeżdża ,,wybitny detektyw” – jak sam się tytułuje, Torkel Knot. Już niemal w pierwszych chwilach swojego pobytu rozwiązuje zagadkę kradzieży obrazu z muzeum i wydaje się zjednywać sympatię prawie wszystkich dorosłych. 

Główni bohaterowie jednak, czyli Lasse oraz Maja, a także kilku dorosłych, nie są przekonani o wybitności ów przybysza. Wspólnie postanawiają prześwietlić gościa i znaleźć prawdziwą przyczynę jego niespodziewanych odwiedzin.

 

Stawka jest tym bardziej wysoka, że w areszcie znajduje się prawdopodobnie niesłusznie oskarżony człowiek, a los kawiarni Panini & Bernard wisi na włosku! 

 

 

,,Tajemnica detektywa” kolejny raz ukazuje wybitne umysły Lassego i Mai. Ich wielki talent detektywistyczny, przenikliwość oraz swego rodzaju szósty zmysł pozwalają zakończyć się całej historii happy endem! 

 

Szczerze jednak muszę przyznać, że mnie zupełnie zmylił jeden mały detal znajdujący się na ilustracji. Każdy doświadczony detektyw powinien wiedzieć, że kiedy zbija się szybę od zewnątrz, odłamki znajdują się w środku pomieszczenia, a tymczasem na obrazku były na parapecie, jakby ktoś to zrobił od środka. Niemal do ostatniego momentu fabuły nie dawało mi to spokoju, a finalnie okazało się fałszywym tropem, także nie idźcie moim śladem! 😉

 

 

Polecam zarówno ten jak i wszystkie pozostałe tomy dzieciom powyżej 8 roku życia. Książka będzie także odpowiednia do samodzielnego eksplorowania dla uczących się czytać. 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/tajemnica-detektywa/

 

 

Poprzedni wpis
Pazury Gniewu – recenzja
Następny wpis
Witch. Czarodziejki W.I.T.C.H. Księga 3 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +13, +8, +9, 2021, Barbara Gawryluk, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, blog książkowy, detektyw, Helena Willis, książki dla dzieci, książki do samodzielnego czytania, Martin Widmark, recenzent książek, recenzje książek, serie książek dla dzieci, Tajemnica detektywa, Wydawnictwo Zakamarki, Zagadki detektywistyczne, zagadki dla dzieci, Zakamarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja