fbpx

Sabotaż w punkcie skupu – recenzja

Sabotaż w punkcie skupu – recenzja

Tytuł: Sabotaż w punkcie skupu

Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai

Autor: Martin Widmark

Ilustracje:  Helena Willis

Tłumaczenie: Barbara Gawryluk

Wydawnictwo: Zakamarki

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” to jedna z najpopularniejszych serii książek dla dzieci, w której główni bohaterowie podążają tropem rozmaitych zagadek! 

 

Na mojej stronie znajdziecie całe mnóstwo recenzji na temat najróżniejszych tytułów tego cyklu, m.in.:

– ,,Tajemnica filmu”,

– ,,Tajemnica srebra”,

– ,,Diamentowa księga”,

– ,,Tajemnica zamku”,

– ,,Teatr z Lassem i Mają”.

 

Choć w rzeczywistości jest ich znacznie więcej, bo prawie 30! Jednak ostatnia premiera z Lassem i Mają jest prawdziwą niespodzianką, ponieważ została wydana… jako komiks!

 

 

 

,,Sabotaż w punkcie skupu” to cztery różne opowiadania, zebrane w jeden zbiorczy tom. Ich autorem jest oczywiście niezastąpiony Martin Widmark, a ilustracje przygotowała Helena Willis.

 

Tytuł książki nawiązuje do pierwszej zagadki, jaką nasi główni bohaterowie będą musieli rozwikłać. Okazuje się, że tym razem miastu Valleby nie grozi żaden złodziej (przynajmniej nie w tym początkowym opowiadaniu), ale… niszczyciel ekologicznej maszyny do utylizowania puszek! Młodych detektywów poszukujących podejrzanego wśród przeciwników segregowania śmieci, spotyka bardzo zaskakujący zwrot akcji!

 

Na niespodzianki trzeba także przygotować się w zagadce nr 2, gdzie powraca duet bohaterów-tancerzy. Podążając teraz za nową pasją, zupełnie przestają dostrzegać to, co jest blisko. 

 

Maja oraz Lasse przyczynią się także do odnalezienia zaginionego pucharu (w części trzeciej) oraz rozwikłania zagadki bojkotowanego spektaklu (w czwartej historii).

 

,,Sabotaż w punkcie skupu” jest więc nie tylko kolejną porcją emocjonującej fabuły z subtelnymi, ale mądrymi przesłaniami. Pozwala młodym czytelnikom zaprzyjaźnić się z komiksem i oferuje nową formę historii z udziałem bohaterów, których wszyscy kochają. 

 

Komiks ma także nieco większy format niż podstawowa seria i z oczywistych względów skupia się bardziej na dialogach, co może być bardziej atrakcyjne dla tych dzieci, które nie przepadają za czytaniem.

 

 

 

 

Polecam ,,Sabotaż w punkcie skupu” wszystkim czytelnikom powyżej 9 roku życia. Będzie dobrą opcją prezentową oraz obowiązkową pozycją dla miłośników całej serii ,,Biura Detektywistycznego Lassego i Mai”. 

 

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/sabotaz-w-punkcie-skupu-i-inne-komiksy/?search_phrase=

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment