fbpx

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza. Tom 4 – recenzja

Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza. Tom 4 – recenzja

Tytuł: ,,Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza. Tom 4”

Na podstawie powieści: Nancy Springer

Scenariusz oraz rysunki: Serena Blasco

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz

Wydawnictwo: Egmont

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Enola Holmes ma bardzo jasny plan – odnaleźć swoją mamę, odszukać plan na życie i… nie dać się złapać!

Kolejny, czwarty tom komiksowej opowieści, inspirowany prozą Nancy Springer, jest już dostępny w księgarniach!

 

,,Śledztwa Enoli Holmes. Zagadka wachlarza. Tom 4” to dzieło Sereny Blasco, która na dziewczęcych kadrach swojej książki obrazkowej przedstawia uproszczoną wersję historii o siostrze wielkiego Sherlocka Holmes’a!

 

Linki do recenzji poprzednich części:

Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa dwóch zaginięć. Tom 1,

Śledztwa Enoli Holmes. Sprawa lady Alistair. Tom 2,

Śledztwa Enoli Holmes. Tajemnica białych maków. Tom 3.

 

 

 

Kolejny raz powracamy do bohaterki Cecily, którą poznaliśmy już w jednym z poprzednich tomów, jako dziewczynę z wyższych sfer, która skutecznie została zmanipulowana przez pewnego ,,wizjonera”. Ona także odegra ważniejszą rolę w tym wątku. Zanim jednak to nastąpi, Enola rozwiąże kilka spraw i zacznie poszukiwać tej najbardziej wymagającej.

 

Dziewczyna przypadkowo wpada na Cecily i od razu widzi, że coś jest nie tak. Rówieśniczki rozmawiają ze sobą za pomocą tajemnego szyfru ukrytego w ruchach wachlarzy. W ten sposób Enola dowiaduje się, że Cecily potrzebuje pomocy. Kiedy dziewczynka niespodziewanie znika, główna bohaterka wie, że musi ją szybko odszukać i uwolnić od decyzji, którą narzuciły jej bogate ciotki.

 

W czwartej części komiksu ,,Śledztwa Enoli Holmes” pojawi się także bardzo ciekawy wątek rodzinny. Brat i siostra spotkają się w nietypowej sytuacji. Podejrzewam, że jeszcze nigdy nie rozmawiali ze sobą tak długo! Ta konwersacja pokaże także jak wielkie wrażenie na Sherlocku robi jego młodsza siostra i… jak niezwykle trudno okiełznać jej charakter. 

 

 

 

 

,,Śledztwa Enoli Holmes. 4. Zagadka wachlarza” to kolejna emocjonująca opowieść o niezwykłej pomysłowości głównej bohaterki, jej wyjątkowych umiejętnościach śledczych, ale i odwadze. 

 

W tym tomie dziewczyna udowadnia także, że można być kobiecą oraz dziewczęcą, nie tylko lubiąc kolor różowy i stosując się do etykiety. Enola łamie konwenanse i za żadne skarby nie wpisuje się w powszechnie przyjęte kanony, a mimo to każdy kto ją spotka (może nie licząc jednego z braci) obdarza tą młodą panią detektyw wyjątkową sympatią!

 

Na końcu książki już tradycyjnie czytelnicy znajdą krótki rozdział ,,Tajne zapiski”, gdzie można przeczytać o szyfrze wachlarzy, ale i dowiedzieć się w jaki sposób zostawić niewidzialną notatkę…

 

Polecam ,,Śledztwa Enoli Holmes. 4. Zagadka wachlarza” wszystkim dzieciom powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://egmont.pl/Sledztwa-Enoli-Holmes.-Zagadka-wachlarza.-Tom-4,48657410,p.html

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment