Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki – recenzja

Tytuł: ,,Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki”

Seria: Detektyw Pozytywka

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Piotr Rychel

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość: prawie jak encyklopedia! 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Detektyw Pozytywka jest bohaterem lubianym przez dzieci już od wielu lat. Wielką sympatię zaskarbił sobie za sprawą pierwszej części wielotomowej już teraz serii – ,,Detektyw Pozytywka”. Jego postać można było poznać jednak wcześniej, na łamach popularnego magazynu ,,Świerszczyk dla dzieci”. Opublikowane tam opowiadanie stało się początkiem sławy głównego bohatera, ale przede wszystkim wielkiej sympatii, jaką obdarzyli go czytelnicy.

 

Za sprawą pięknego jubileuszu Wydawnictwa Nasza Księgarnia, czyli 100 lat istnienia, ukazało się prawdziwe tomiszcze, którego nie może zabraknąć w każdym domu!

 

,,Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki” to zbiór 6 dotychczas wydanych książek (,,Detektyw Pozytywka”, ,,Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, ,,Pamiętniki detektywa Pozytywki”, ,,Wakacje detektywa Pozytywki”, ,,Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki”, ,,Wielki powrót detektywa Pozytywki”) oraz wspaniały BONUS dla czytelników. Autorem tej imponującej kolekcji jest jeden z najbardziej znanych pisarzy literatury dziecięcej w Polsce – Grzegorz Kasdepke. 

 

 

 

Czy jest jeszcze ktoś, kto nie wie zupełnie nic o detektywie Pozytywce? Bohater prowadzi swoją własną agencję detektywistyczną, mieszczącą się pod szyldem ,,Różowe Okulary”. Jest to nazwa bardziej niż trafna, trudno bowiem odmówić Pozytywce optymistycznego spojrzenia na świat. Choć nie jest zasypywany sprawami, a dorośli mają go raczej za nieszkodliwego szaleńca, dzieci zawsze szukają u niego odpowiedzi na nurtujące je pytania.

 

Z ,,Detektywem Pozytywką” co więcej, można samodzielnie starać się wyszukiwać odpowiedzi na różne kwestie, które los stawia przed tym nieustraszonym i pełnym pasji śledczym. Fabuła jest prowadzona w ten sposób, żeby pozostawiać poszlaki, ale nie dawać najmłodszym czytelnikom rozwiązania na talerzu. Odpowiedzi znajdują się dopiero na końcu książki, gdzie po rozruszaniu swoich szarych komórek, można zajrzeć w celu weryfikacji zgodności.

 

,,Detektyw Pozytywka” to jednak nie tylko historie o jednej postaci. W tym uniwersum zamieszana jest cała gromada różnych, barwnych bohaterów! Są oczywiście dzieci, które zamieszkują kamienicę w której mieści się agencja ,,Różowe Okulary”, jest pan dozorca, sąsiadki, ale i … jest też konkurencja! W tej samej klatce swoją działalność prowadzi także detektyw Martwiak. Jest to zdecydowanie czarny charakter tej serii, ponieważ nie przejmuje się moralnością, ale pragnie osiągać swoje cele bez względu na wszystko.

 

 

 

Nierozerwalną i charakterystyczną cechą ,,Detektywa Pozytywki” są ilustracje w każdej z książek. Ich autorem jest Piotr Rychel. Stworzył on nie tylko barwny świat, w którym detektyw Pozytywka czuje się jak ryba w wodzie, ale wymyślił także wizerunek samego… detektywa Pozytywki! Łatwo rozpoznawalna postać z haczykowatym nosem, łagodnym uśmiechem, ale i w nienagannym stylu minionej epoki, już zawsze zostanie w pamięci tysięcy dzieci! 

 

Polecam ,,Jeszcze większą księgę detektywa Pozytywki” wszystkim dzieciom powyżej 6 roku życia! To wydanie będzie doskonałym pomysłem prezentowym na każdą okazję! 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/jeszcze-wieksza-ksiega-detektywa-pozytywki/p2887.html

 

Poprzedni wpis
Drogie ZOO – recenzja kultowej książki kartonowej
Następny wpis
Koniberki. Powrót na łąkę – recenzja
Tags: +10, +6, +7, +8, +9, 100 lat Wydawnictwa Nasza Księgarnia, 2021, blog książkowy, detektyw, detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke, Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki, książki dla dzieci, książki na prezent dla dzieci, Nasza Księgarnia, Piotr Rychel, prezent książkowy, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, zagadki, zagadki detektywistyczne dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja