fbpx

Drogie ZOO – recenzja kultowej książki kartonowej

Drogie ZOO – recenzja kultowej książki kartonowej

Tytuł: ,,Drogie ZOO”

Autor: Rod Campbell

Ilustracje: Rod Campbell

Wydawnictwo: Mamania

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

O tej książce już kiedyś pisałam, ale w zupełnie innym wydaniu i po angielsku. ,,Dear Zoo. Nosy Book” – tutaj możecie przejść do recenzji: https://bajkochlonka.pl/2020/01/05/dear-zoo-noisy-book-recenzja-ksiazki-dzwiekowej/

 

Wydawnictwo Mamania przygotowało ostatnio także kartonówkę z okienkami, w tłumaczeniu Zofii Raczek. 

 

 

O czym jest ten bestseller? Narrator, prawdopodobnie mały chłopiec, prosi zoo, żeby przysłali mu zwierzaka, którego mógłby pokochać. Co rozkładówkę dostaje on więc skrzynię, w której ktoś jest ukryty. Żeby dowiedzieć się, kogo przysłano, należy otworzyć okienko i sprawdzić!

 

Co robi jednak chłopiec? Marudzi! Zupełnie żadne zwierzątko mu nie pasuje. Z drugiej strony trudno odmówić mu racji. Podaje słuszne argumenty, które jasno wskazują, że wiele ze zwierząt nie nadaje się do mieszkania w domu i trzymania ich w czterech ścianach. 

 

 

Dostaje na przykład wielką przesyłkę… ze słoniem w środku! Odsyła go z uprzejmą informacją, że zwierzak jest za duży. Inne uwagi (że za wysoka, zbyt groźna, straszna czy zbyt psotna) ma do kolejnych przesyłek. Nie martwcie się jednak! ,,Drogie Zoo” ma wspaniały happy end! Po wielu próbach w końcu udaje się przesłać zwierzaka idealnego! Kim on jest? 

 

Rod Campbell stworzył książkę zabawną, w ciekawy sposób pokazującą zwierzaki, ale i z mądrym przesłaniem. Mieszkańcy zoo nie nadają się na kanapowych pupilów. Dodatkowo powtarzające się słowa i czynności oraz element niespodzianki sprawiają, że to jedna z ulubionych dziecięcych książek od lat. 

 

Ze względu na nieco zaawansowaną budową okienek (czy też klapek) polecam ,,Drogie Zoo” dzieciom powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://mamania.pl/product-pol-732-Drogie-zoo.html?query_id=1

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment