Zielona dywersja i inne komiksy – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Zielona dywersja i inne komiksy
Seria: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai
Autor: Martin Widmark
Ilustracje: Helena Willis
Tłumaczenie: Barbara Gawryluk
Wydawnictwo: Zakamarki
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Niemal dokładnie rok temu (w czerwcu 2021 roku) ukazała się pierwsza część komiksu o przygodach jednego z najbardziej rozpoznawalnych duetów detektywistycznych w historii literatury dziecięcej. ,,Sabotaż w punkcie skupu” był jednak jedną z wielu publikacji z serii ,,Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”. Zapewne znacie podstawowy cykl książek. Kilka z przykładowo zrecenzowanych możecie znaleźć poniżej:

ZIELONA DYWERSJA I INNE KOMIKSY

Najnowsza pozycja to przedstawione za pomocą komiksowych kadrów pięć indywidualnych opowiastek. Tytuł ,,Zielona dywersja i inne komiksy” został zaczerpnięty właśnie z pierwszej historii. Autorem książki jest oczywiście Martin Widmark, a ilustracje przygotowała Helena Willis.

Lasse i Maja bardzo szybko wpadają na kolejną zagadkę! Tym razem akcja rozgrywa się podczas Święta Drzew, na zielonym festiwalu miasteczka Valleby. Darczyńcy ufundowali 100 sadzonek, które… nagle znikają! Kto ośmielił się ukraść drzewka i dlaczego to zrobił?

TROPEM NOWYCH SPRAW

,,Zielona dywersja” to dopiero początek tajemniczych spraw w tym zbiorze komiksów! Kolejna – ,,Zagadka pustek puszki” opowiada o podejrzanym zniknięciu pieniędzy na ciasteczka; ,,Ratownik obiadu” o bardzo niecodziennym… zniewoleniu lodówki, a np. w ,,Złodzieju na lodach” o grasującym kieszonkowcu! Nie należy zapominać również o ,,Spełnionych marzeniach”, gdzie znanemu magikowi z cyrku Splendido pewnego dnia znikają wszystkie rekwizyty!

Każda historia rozpoczyna się od kilku zdań wprowadzenia. Maja i Lasse podążają intuicją, tropami oraz tokiem dedukcji, dzięki czemu szybko udaje im się rozwiązać każdą sprawę!

KOMIKS DLA DZIECI

,,Zielona dywersja i inne komiksy” nie tylko pozwala ponownie spędzić trochę czasu z ulubionymi bohaterami. To także świetny trening myślenia i podejmowania samodzielnych prób rozwiązywania zagadek.

Książka świetnie sprawdzi się również w przypadku tych czytelników, którzy wolą mniej tekstu i więcej ilustracji. Przy okazji utrwala dobre, moralne wzorce i podkreśla jak ważne jest sprawiedliwe działanie, zgodne z zasadami.

Najnowsza pozycja z serii ,,Biura Detektywistycznego Lassego i Mai” jak zawsze szybko wciąga czytelników i pozwala im się dobrze bawić (od pierwszej do ostatniej strony)! Polecam wszystkim powyżej 9 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.zakamarki.pl/produkt/zielona-dywersja-i-inne-komiksy/

 


Poprzedni wpis
Dziękuję! Jak dobrze mieć sąsiadów – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Księga Ludensona – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +9, 2022, Barbara Gawryluk, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, blog książkowy, Helena Willis, komiksy dla dzieci, Lasse i Maja, literatura skandynawska, Martin Widmark, opowiadania detektywistyczne dla dzieci, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, Wydawnictwo Zakamarki, zagadki detektywistyczne dla dzieci, Zakamarki, Zielona dywersja i inne komiksy

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja