fbpx

Na tropie angielskich słówek – recenzja

Na tropie angielskich słówek – recenzja

Tytuł: ,,Na tropie angielskich słówek

Redakcja: Hubert Bobrowski, Renata Kicka

Ilustracje: Kamila Kozłowska, Agata Kopff, Daria Bidzińska, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Fus, Paulina Wyrt, Maciej Łazowski, Tomasz Kowal, Katarzyna Kołodziej, Robert Romanowicz, Marcin Minor

Wydawnictwo: Kapitan Nauka

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2017, Wydawnictwo Kapitan Nauka, Kapitan Nauka, Na tropie angielskich słówek, nauka języka, język angielski, angielski, Kamila Kozłowska, Agata Kopff, Daria Bidzińska, Katarzyna Urbaniak, Katarzyna Fus, Paulina Wyrt, Maciej Łazowski, Tomasz Kowal, Katarzyna Kołodziej, Robert Romanowicz, Marcin Minor, liczebniki, kolory, książka interaktywna, zadania, łamigłówki, +4, +5, +6, +7, +8, +9, +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +100

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Gdyby takie książki były w czasach, kiedy sama ledwo odrosłam od ziemi, mój angielski byłby pewnie o niebo lepszy!

,,Na tropie angielskich słówek” to 12 rozkładówek. Każda w innej kolorystyce i innym stylu, nawiązują do różnych zagadnień związanych z nauką języka angielskiego.

Przygotowało je kilkunastu różnych ilustratorów, dzięki czemu książka jest bardzo różnorodna pod względem stylistycznym.

 

 

 

 

 

 

,,Na tropie angielskich słówek” zawiera w sobie również elementy interaktywne, które zachęcają młodego czytelnika do nauki oraz zapamiętywania słówek.

Będziemy musieli policzyć ilu piratów szykuje się do odkrycia skarbu, dowiedzieć się jakich kolorów używa malarz do swoich obrazów czy odszukać wszystkich złodziei przemykających się pod osłoną nocy.

Książka daje także nieskończenie wiele możliwości rodzicom, którzy mogą zadawać pomocnicze pytania, opowiadać z dzieckiem historie do ilustracji oraz samodzielnie przygotować zadanie oparte o bohaterów.

 

 

 

 

,,Na tropie angielskich słówek” nie ma jednolitej fabuły. Czytelnik zostaje przenoszony z miejsca na miejsce do różnych światów. Może skojarzyć się to z wypełnianiem kolejnych misji. Tak rzeczywiście jest! Każda rozkładówka to nowe rzeczowniki, zdania czy czasowniki do zapamiętania! Jeżeli uda się maluchowi zapamiętać wszystkie – zdecydowanie może nazwać się bohaterem 😉

Co jednak z rodzicami, którzy nie posługują się językiem angielskim i na przykład nie są w stanie wyjaśnić dziecku w jaki sposób należy wypowiadać poszczególne wyrazy? Nic prostszego! Na stronie https://www.kapitannauka.pl/dla-dzieci/1800-kapitan-nauka-na-tropie-angielskich-slowek9788365884220.html  są do pobrania nagrania mp3 wszystkich słówek umieszczonych w książce.

 

 

 

 

,,Na tropie angielskich słówek” to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka powyżej 4-ego roku życia. Solidne wydanie z grubymi stronami, dużym formatem i zaokrąglonymi rogami, sprawdzą się w przypadku dzieci na długo zanim pójdą one do szkoły. Należy pamiętać, że im młodsze jest dziecko, tym lepiej przyswaja nowe słowa. Nie należy więc zwlekać z nauką języków zbyt długo, a ta książka będzie również świetną rozrywką i pretekstem do wspólnie spędzonego czasu.

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--