fbpx

Panika w Egipcie – recenzja

Panika w Egipcie – recenzja

Tytuł: ,,Panika w Egipcie

Autor: Camille Gautier & Stéphanie Vernet

Ilustracje: Delphine Chedru

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

W moje łapki trafiła właśnie kolejna gra paragrafowa, które tak bardzo lubię!

Ta jest jednak wyjątkowa, bo przenosimy się w czasie o ponad 3 tysiące lat i to do serca Egiptu, czyli Teb. Musimy odpowiednio się przygotować. Wybieramy części garderoby oraz fryzurę, żeby stawić się na lekcji w szkole skrybów, gdzie czekają na nas szczegóły misji.

 

,,Panika w Egipcie”  to pięknie wydana książka w formacie A4, z ilustracjami w kolorystyce bardzo charakterystycznej dla kultury okolic Nilu. Dostarczy nam nie tylko rozrywki, ale przede wszystkim przeczytamy w niej o najważniejszych faktach na temat starożytnego Egiptu. Dowiemy się jak wyglądało wnętrze Świątyni Faraona, jakie były najważniejsze bóstwa, czym jest Dolina Królowych oraz co świętowano podczas Dni Opet.

 

 

 

 

W sprytny sposób autorzy książki angażują czytelnika do zapamiętywania opisywanych faktów, zmuszają do myślenia oraz rozwiązania zagadki – kto z czwórki podejrzanych czyha na życie wielkiego Faraona Ramzesa II?

 

,,Panika w Egipcie” to książka przy której świetnie będą bawić się dzieci powyżej 7-ego roku życia. Jest w niej wiele detali, które trzeba pamiętać lub można zapisać.

 

Podoba mi się jednak, że nawet kiedy nie uda się za pierwszym razem odnaleźć sprawcy knowań (nie jest to wielce prawdopodobne, ale jednak) to autorzy tłumaczą, dlaczego nasz trop mógł prowadzić do niewłaściwej osoby. Dzięki czemu dziecko nie powinno się zniechęcić, a raczej może poczuć się bardziej zmotywowane do dalszych poszukiwań.

 

 

 

 

Osobiście polecam odkrywać tę książkę kartka po kartce, a dopiero w ostatniej części przeskoczyć do właściwego rozwiązania – taka taktyka daje najwięcej frajdy.

 

Jestem pod wrażeniem jakie stosuje się rozwiązania, żeby urozmaicić dziecku naukę o starożytnym Egipcie. Ta książka nie przypomina w niczym opasłych i nudnych tomów encyklopedii, a zawiera w sobie tyle samo ważnych informacji, za to w jak przyjemnej formie! Uczy znaczenia hieroglifów, pozwalając na odczytanie szyfru. Opowiada o znaczeniu pieniądza w Egipcie i jednocześnie motywuje do szukania składników z listy.

 

 

 

 

,,Panika w Egipcie” to ta z książek w której nic nie trzeba zmieniać, żeby była doskonałą rozrywką. Jeżeli Wasze dziecko nie lubi standardowych pozycji fabularnych, ale chcecie je zachęcić do obcowania z książką – ten tytuł będzie idealny.

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/panika-w-egipcie/2534/ksiazka.html#.WtY6n9NuZE4

Poprzednie gry paragrafowe o których pisałam:

,,Rycerz Lwie Serce. Książka – gra, której bohaterem jesteś ty!” – https://bajkochlonka.pl/2018/04/10/rycerz-lwie-serce-ksiazka-gra-ktorej-bohaterem-jestes-ty/

,,Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień” – https://bajkochlonka.pl/2018/04/06/poszukiwacze-przygod-magiczny-pierscien-recenzja/

 

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment