fbpx

Ilustrowany przewodnik po mitologii. Frazeologizmy mitologiczne

Ilustrowany przewodnik po mitologii. Frazeologizmy mitologiczne

Tytuł: ,,Ilustrowany przewodnik po mitologii. Frazeologizmy mitologiczne

Autor: Dorota Nosowska

Ilustracje: Ewa Majka

Wydawnictwo: Ibis

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Kilka dni temu pisałam o pierwszej części serii ilustrowanych przewodników, które pozwalają przyswajać dzieciom związki frazeologiczne. Tytuł książki brzmiał ,,Ilustrowany przewodnik po Biblii. Frazeologizmy biblijne” i jej recenzję możecie odnaleźć pod tym linkiem:  https://bajkochlonka.pl/2018/04/26/ilustrowany-przewodnik-po-biblii/

 

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o drugiej części z tej serii.

,,Ilustrowany przewodnik po mitologii. Frazeologizmy mitologiczne” to bardzo podobnie skonstruowana do powyższej książka, która podzielona jest na część, nazwijmy ją sobie encyklopedyczną oraz tą z z wstawką fabularną. 

 

 

 

Przybliży nam ona najbardziej znane związki frazeologiczne, takie jak np. ,,nić Ariadny”, ,,puszka Pandory” czy ,,syzyfowa praca”.  Znajdziemy w niej także te rzadziej używane, ale równie ciekawe, tutaj przykładem mogą być ,,lukullusowa uczta” czy ,,cienie elizejskie”.

 

 

 

 

Niezależnie jednak od frazeologizmu, dzięki fabularnemu tekstowi umieszczonemu na prawej stronie każdego przykładu, dzieciom będzie łatwo zrozumieć kontekst i zastosowanie.

 

Ta książka, podobnie jak poprzedniczka, jest bardzo kolorowa i uniwersalna pod względem płci. To ponad 100 stron i prawie 50 wybranych związków frazeologicznych, które mogą przydać się podczas języka polskiego jak i do zastosowania w codziennym życiu.

 

 

 

 

 

,,Ilustrowany przewodnik po mitologii. Frazeologizmy mitologiczne” to pozycja przeznaczona dla dzieci od 7-ego roku życia. Dzięki podobnej kolorystyce okładki, będzie bardzo dobrze wyglądać na półce razem z drugą książką z serii, czyli wspominanym przeze mnie wielokrotnie ,,Ilustrowanym przewodnikiem po Biblii. Frazeologizmy biblijne”.

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoibis.pl/Ilustrowany-przewodnik-po-Mitologia-tw-B5-10(3,45379,70690).aspx

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment