Ilustrowany przewodnik po Biblii – recenzja

Tytuł: ,,Ilustrowany przewodnik po Biblii

Autor: Dorota Nosowska

Ilustracje: Ewa Majka

Wydawnictwo: Ibis

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Zbliża się czas, kiedy duża część dzieci przystępuje do Komunii. Wiele osób szuka też wtedy ciekawej książki na prezent, która niekoniecznie będzie ,,Biblią” czy ,,Pismem Świętym”, ale zachowa jednak wspólny mianownik z tym ważnym wydarzeniem.

 

,,Ilustrowany przewodnik po Biblii” jest rozwiązaniem idealnym. Znajdziemy w nim krótkie scenki sytuacyjne, które nawiązują do wybranych frazeologizmów biblijnych. Z tej serii powstał także ,,Ilustrowany przewodnik po Mitologii” o którym opowiem Wam już wkrótce!

 

 

 

Książka skierowana jest dla dzieci powyżej 7-ego roku życia. Składa się ona z prawie pięćdziesięciu mini rozdziałów, gdzie na prawej stronie umieszczona jest historia fabularna z różnymi bohaterami. Z kolej po lewej znajduje się wyjaśnienie jaka jest etymologia danego związku frazeologicznego, z którego momentu z Biblii on pochodzi oraz jak należy go rozumieć współcześnie.

 

Na bieżąco są także tłumaczone trudniejsze słowa lub zwroty u dołu stron. W ten sposób młody czytelnik może lepiej zrozumieć takie frazeologizmy jak:

,,syn marnotrawny”, ,,anielska cierpliwość” czy ,,matuzalemowy wiek”.

Wiele z nich uchodzi za popularne, jednak jest kilka o których ja słyszałam po raz pierwszy! Taka książka może okazać się również nieoceniona przy pomocy na lekcjach języka polskiego.

 

 

 

 

Przede wszystkim jestem jednak przekonana, że będzie podobać się młodym czytelnikom. Jest kolorowa, ma mnóstwo ilustracji. Dodatkowo ma grubą okładkę i lekko śliskie strony. Będzie pasować zarówno na prezent dla dziewczyny jak i chłopaka.

Ze względu na swoją różnorodność i mnóstwo treści, które w sobie zawiera, nie znudzi się szybko. Można czytać ją na wiele sposób, bez z góry narzuconej hierarchii.

 

 

 

 

Lubię takie książki w których fabuła splata się z materiałami do nauki, łącząc tym samym przyjemne z pożytecznym. Mogę zapewnić, że czytając ,,Ilustrowany przewodnik po Biblii”, dzieciaki będą bardzo blisko, żeby poczuć się ,,jak w siódmym niebie” 😉

 

Link do strony wydawnictwa: http://www.wydawnictwoibis.pl/Ilustrowany-przewodnik-po-Biblia-tw-B5-104(3,45379,70689).aspx

 

 

 

Poprzedni wpis
Wróg – recenzja książki + spektakl
Następny wpis
Nakręceni – recenzja
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

  • […] Kilka dni temu pisałam o pierwszej części serii ilustrowanych przewodników, które pozwalają przyswajać dzieciom związki frazeologiczne. Tytuł książki brzmiał ,,Ilustrowany przewodnik po Biblii. Frazeologizmy biblijne” i jej recenzję możecie odnaleźć pod tym linkiem:  http://bajkochlonka.pl/2018/04/26/ilustrowany-przewodnik-po-biblii/ […]

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja