Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie – recenzja

Tytuł: ,,Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Autor: Kelsey Oseid

Ilustracje: Kelsey Oseid

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Objętość:  więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Czy jest choć jedna osoba, która patrząc w nocne niebo, nie zachwyca się tym co widzi? Gwiazdy, księżyc, konstelacje. W mało której szkole nauczyciele poświęcają czas na astronomię. Nasza wiedza na temat nocnego nieba jest raczej kiepska.

 

Na szczęście jest coraz więcej dostępnych książek na ten temat.

 

Dzisiaj chcę Wam powiedzieć o nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia. ,,Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie” to prawdziwa perełka wśród książek tego typu. Jest skierowana do trochę starszych dzieci, najlepiej takich w wieku od 10 lat w górę.

 

Dlaczego jest wyjątkowa?

 

 

 

Zacznijmy od rzeczy widocznej już na pierwszy rzut oka – oprawy graficznej! Autorka, Kelsey Oseid jest przede wszystkim malarką i graficzką, pochodzącą z Północnej Ameryki. Na co dzień mieszka w Minneapolis. To dość duże miasto, prawie 400 tysięczne. Pewnie tak jak i większość z nas tęskni za nocnym niebem widzianym tylko na wsiach lub miejscach oddalonych od dużych metropolii.

 

Kelsey Oseid używając wiele czerni, kolorów niebieskich, szarości i bieli namalowała dla nas niebo oraz obiekty, które możemy na nim odnaleźć. Książka jest pięknie wydana, ma błyszczące elementy na okładce i prezentuje się rewelacyjnie. Mam ochotę ją oglądać bez końca.

 

 

 

 

 

Autorka w ,,Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie” wybrała tematy, które z jednej strony wydają się dość oczywiste. Z drugiej jednak często nie mamy o nich wystarczających informacji, albo odczuwamy braki. Ona uszeregowała je w sposób czytelny i łatwo dostępny. Nastolatek powinien z przyjemnością zagłębić się w rozdziały, bez obawy, że znudzi się nimi z powodu zbyt skomplikowanej narracji.

 

O czym dokładnie przeczytamy w książce?

 

Dowiemy się między innymi czym są gwiazdozbiory, w tym te zodiakalne oraz poznamy ich etymologię związaną ze starożytną Grecją. Przeczytamy jakich narzędzi używa się lub używano do pomiarów ciał niebieskich. Czym jest Droga Mleczna lub jakie księżyc ma fazy. Przypomnimy sobie czym jest równonoc a czym przesilenie oraz jaka jest różnica między zaćmieniem księżyca i słońca. Pogłębimy także wiedzę o planetach. Dowiemy się skąd pochodzą ich nazwy oraz wiele, wiele więcej.

 

 

 

 

 

 

 

Książka ,,Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie” to prawdziwa skarbnica wiedzy. Najpierw zachwyci swoją stroną wizualną, a za chwilę wciągnie czytelnika za pomocą wielu ukrytych w niej ciekawostek. Polecam wszystkim miłośnikom nocnego nieba i nie tylko!

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/co-widzimy-w-gwiazdach-ilustrowany-przewodnik-po-nocnym-niebie/2543/ksiazka.html#.Ww120NOFNE4

 

 

 

Poprzedni wpis
Miasteczko z bajki – recenzja
Następny wpis
KSIĄŻKI Z PRZYSZŁOŚCI CZ.4
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, astronomia, Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie, dla dzieci, dla młodzieży, gwiazdy, Kelsey Oseid, kosmos, książka dla młodzieży, książka na prezent, książki dla nastolatków, Nasza Księgarnia, planety, recenzent książkowy, recenzje książkowe, słońce, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, znaki zodiaku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja