fbpx

Miasteczko z bajki – recenzja

Miasteczko z bajki – recenzja

Tytuł: ,,Miasteczko z bajki

Autor: Dorota Gellner

Ilustracje: Jola Richter – Magnuszewska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych

Ocena ogólna:  wybitna

 

Recenzja:

Bardzo trudno o książkę dla najmłodszych ze zgrabnymi wierszykami. Przeważnie rymy nie są zbyt wyszukane, a od wielokrotnego ich czytania dorosłych boli głowa.

 

Zupełnie inaczej ma się sprawa z ,,Miasteczkiem z bajki”, książką autorstwa Doroty Gellner i ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Duży format, grube, tekturowe strony, ale przede wszystkim urocza i inteligentna treść sprawią, że będzie to nie tylko ulubiony tytuł malucha, ale także będzie on budzić w rodzicu same pozytywne emocje!

 

 

 

Na pierwszych stronach widzimy mapę całego miasteczka z góry. Są tam elementy, które młody odbiorca z łatwością rozpozna. Jest rzeka, mostek, mnóstwo kolorowych domków z dachami w groszki, są drzewa, a nawet Diabelski Młyn!

Każda kolejna strona przenosi nas w inny zakątek miasta, które oglądamy już z dużym przybliżeniem.

 

Miasto to zamieszkują zwierzęta. Co więcej, mają więcej wspólnego ze swoimi rzeczywistymi odpowiednikami, niż może to się wydawać. Kocur grając na katarynce łypie okiem na przechodzącą mysz, a później czai się na kaczuszki. Zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie na liście złych bohaterów, ale finalnie okazuje się, że gryzonie i tak się go nie boją, co więcej, namawiają go do wspólnej jazdy na lodowisku. Jest także suseł, który tylko śpi, zając, który lubi przekąszać kapustę czy jaszczurka, którą zwierzęta nieopatrznie wzięły za smoka.

 

 

 

 

Do każdej stronicy została napisana rymowanka. Jest melodyjna, krótka i ma zarysowany morał. Oprócz tego w każdej jest mnóstwo subtelnego humoru, który tylko wzbogaca i tak już bardzo udane wierszyki.

 

W ,,Miasteczku z bajki” wiele się dzieje. Jest dzień i noc, są różne pory roku. Zwierzęta mają masę przygód. Można ją czytać wielokrotnie bez obawy, że szybko się znudzi.

 

Dużą zasługę mają w tym także ilustracje. Zwierzątka wyglądają na bardzo sympatyczne (nawet wspomniany wcześniej Kocur), kolorystyka nie jest mdła, ale daleko jej także do pstrokatych i niepokojących obrazków. Na pewno przyciągną uwagę malucha, ale wzbudzą w nim także poczucie bezpieczeństwa.

 

 

 

 

 

,,Miasteczko z bajki” będzie świetną książka już dla dzieci od 1-ego roku życia. Optymalny wiek to dwa, trzy i cztery lata. Sprawdzi się także jako prezent.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-najmlodszych-0-2-lata/miasteczko-z-bajki

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--