fbpx

Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień – recenzja

Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień – recenzja

Tytuł: ,,Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień

Autor: Tomasz Minkiewicz

Ilustracje: Tomasz Minkiewicz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2017, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Nasza Księgarnia, choose your own adventure, książka paragrafowa, gra paragrafowa, paragrafówka, Tomasz Minkiewicz, poszukiwacze przygód, magiczny pierścień, średniowiecze, zagadki, łamigłówki, zadania, +6, +7, +8, +9, +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +100

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Lubię planszówki, gry komputerowe lub PlayStation. Moim idealnym połączeniem są jednak tzw. ,,Choose Your Own Adventure . W Polsce przyjęło się mówić o nich gry paragrafowe (przygotuję dla Was niedługo osobny wpis na ten temat).

Dlaczego są takie fajne? Bo łączą w sobie i książkę i rozgrywkę.

 

Jeżeli Wasz syn lub córka (bo płeć jest tu zupełnie bez znaczenia) lubią grać, ale chcecie zadbać o ich oczy i pokazać im więcej możliwości, to koniecznie zapoznajcie ich z książką ,,Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień”.

 

 

 

 

To polski tytuł, który wyszedł spod rąk scenarzysty komiksowego i ilustratora Tomasza Minkiewicza. Jego zamiłowanie do historii obrazkowych widać już od pierwszej strony.

Mamy trójkę głównych bohaterów, narratora oraz czarny charakter. Akcja stylizowana jest na czasy średniowiecza, na co może wskazywać ubiór postaci, wygląd miasteczka oraz drobne akcenty zdobiące strony.

 

Na czym polega jednak zadanie czytelnika? ,,Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień” to nie tylko komiks, ale również misje. Naszym zadaniem jest liczenie elementów, poszukiwanie cennych przedmiotów oraz rozwiązywanie łamigłówek.

Zadanie są zróżnicowane pod względem trudności. Czasami wystarczy odszukać czegoś na obrazku, innym razem trzeba trochę pomyśleć.

 

 

 

 

Historia w książce jest prosta. Główni bohaterowie znajdują zadanie do wykonania. Muszę przebyć pewną drogę, żeby odnaleźć magiczny pierścień i przy okazji zgarnąć kilka ciekawych fantów! Dzięki jednak temu, że musimy poświęcić czas na zadania, czas poznawania historii magiczne się wydłuża!

Dlatego nie sugerujcie się tymi 32. stronami, bo można przy niej spędzić naprawdę długie minuty!

 

 

 

 

 

,,Poszukiwacze przygód. Magiczny Pierścień” polecane są dla osób od 6-ego roku życia, ale dzieci, które już samodzielnie czytają będą mieć z niej jeszcze więcej frajdy! To fantastyczna propozycja dla dzieci, które nie przepadają za klasycznymi książkami, bo na przykład przeraża ich duża ilość tekstu. To książka obrazkowa, która angażuje dziecięcego czytelnika w 100%, a mimo to nie jest propozycją dla tych zupełnie najmłodszych 😉

 

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/poszukiwacze-przygod-magiczny-pierscien/2431/ksiazka.html#.Wse9adNuZE4

 

Niedługo opowiem Wam o kolejnym przykładzie świetnej paragrafówki!

 

 

 

Podziel się
Bajkochłonka

Post a Comment