Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2

Tytuł: Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2

Autor: Agnieszka Mielech

Ilustracje: Magdalena Babińska

Wydawnictwo: Wilga

Rok wydania: 2018

Objętość:  prawie jak encyklopedia!

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

Na Emi i jej przygody natknęłam się całkiem niedawno, kiedy jedna ze znajomych mi dziewczynek Kasia (poznałam ją i jej mamę na sesji zdjęciowej), wypowiadała się na temat najnowszej książki Agnieszki Mielech.

Link do tego video możecie zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=lRxeUgRz9Cs

To seria książek, przy której bardzo stawia się na interakcje z czytelnikiem. Dziewczynki mogą wysyłać listy do autorki, publikuje się ich wypowiedzi w książce, a oprócz tego zachęca do stworzenia własnych Tajnych Klubów, w których pielęgnuje się przyjaźń i walczy o ideały!

,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2” jest już 13-stą wydaną pozycją i bardzo żałuję, że natknęłam się na nie tak późno! Gdy widzę jak wiele powodów daje młodym czytelniczkom (i czytelnikom) do emocji, sama jestem wzruszona.

Oprócz książki o której za chwilę Wam opowiem, do przeczytania jest jeszcze 8 tomów tytułów z różnymi przygodami. Została wydana także gra planszowa o części ,,Emi i tajny klub superdziewczyn. Puszkiwacze przygód” , ,,Zeszyty kreatywne Emi i Flory”, ,,Tajny Dziennik”, ,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Psy czy koty? Komiks i opowiadania” oraz oczywiście poprzedzająca książka tej najnowszej, czyli ,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód”.

To zapowiada się jak całkiem niezła kolekcja, nie mówiąc już o tym, że można nabyć także audiobooki i słuchać o Emi do snu!

No właśnie, ale kim jest tytułowa bohaterka?

Stanisława Emilia Gacek to uczennica szkoły podstawowej i szefowa Tajnego Klubu Superdziewczyn. Ma kilkoro dobrych przyjaciół i swoją BFF, czyli najlepszą przyjaciółkę na zawszę, Anielę.

Pewnego dnia do klasy przyłącza się jednak nowa dziewczynka Zosia, która burzy harmonię i przede wszystkim zajmuje całą uwagę przyjaciółce Emi. Co robi główna bohaterka? Jak zachowuje się w tej nowej dla niej sytuacji?

Koniecznie musicie się dowiedzieć, czytając książkę!

 

Mnie podoba się w niej całe mnóstwo rzeczy. Przede wszystkim miałam pewne obawy, że ten klub będzie przypominał trochę te z amerykańskiej filmów dla nastolatek. Okazało się jednak, że nic z tych rzeczy!

Tajny Klub Superdziewczyn oprócz tego, że stara się obrać za swoje zadania naprawdę całkiem poważne sprawy, to również jest też Klubem Jednego Chłopaka. Bardzo mi się spodobało, że dziewczyny zrobiły wyjątek, dlatego, że Franek (członek ich stowarzyszenia) jest FAJNY, a nie przekreśliły go tylko dlatego, że jest chłopakiem.

Kolejny przykład kiedy autorka podkreśla równość płci to moment, kiedy w szkole organizowany jest Tydzień Sportu, a jego regulamin przewiduje tylko mieszane zespoły. Pojawiają się tutaj ważne pojęcia w związku z równouprawnieniem, które zostają przetłumaczone na język zrozumiały dla najmłodszych.

Autorka nie nawołuje do radykalizacji poglądów, ale stara się odnaleźć złoty środek i moim zdaniem świetnie się jej to udaje.

W książce pojawia się bardzo dużo informacji, ciekawostek ale także zasad dotyczących zdrowego trybu życia i etycznego postępowania. Nawołuje się w niej do zdrowych nawyków żywieniowych czy zachęca do uprawiania sportu, pokazując jego zalety lub odwołując się do fantastycznych przykładów z życia.

 

Jestem pod wrażeniem ile ciekawostek udaje się przemycić autorce w bardzo przyjemny dla odbiorcy sposób. Niech przykładem będzie tutaj krótkie nawiązanie o książce ,,Szczęście według Niny”, którą sama chce teraz koniecznie przeczytać.

Innym, zainteresowanie czytelników tym, co dzieje się w kosmosie. Franek spytał dziewczynki czy wiedzą ilu ludzie znajduje się teraz w kosmosie. Znalibyście odpowiedź na to pytanie? 😉

Mogę Was tylko zapewnić, że jego odpowiedź szczerze Was zdziwi, a nawet… rozbawi. 🙂

Z wielu względów uważam, że ta książka jest świetna nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Powinna to być lektura obowiązkowa!

Rodzice głównych bohaterów mają naprawdę fantastyczne podejście do swoich córek i synów. Są wyrozumiali, potrafią słuchać. Byłam pod dużym wrażeniem, kiedy tata Emi wyłączył telewizor, żeby wysłuchać jej, kiedy przyszła do niego z jakąś sprawą. Tak zupełnie szczerze, ilu z Was tak robi?

 

Autorka uczy, że rozmowa z rodzicem jest bardzo ważna. Może przynieść ulgę i podsunąć nowe rozwiązania na nasze zmartwienia.

Czasami tylko zastanawiam się skąd oni mają tyle czasu na odwiedzanie siebie nawzajem? 😉

,,Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2” jest idealną książką dla osób od 6-ego roku życia. Zapewnia najmłodszym odpowiednią rozrywkę, pozwala śledzić losy swoich rówieśników i utożsamiać się z nimi (sprawa jest o tyle prosta, że akcja książki dzieje się w Polsce!). Oprócz tego przemyca ważne wartości, uczy pewności siebie i pielęgnowania relacji z drugą osobą.

Jestem przekonana, że pokocha ją każda dziewczynka i sama zapragnie założyć swój własny Tajny Klub.

Rzućcie koniecznie okiem także na piękną stronę z przygodami Emi – http://emisuperdziewczyna.pl/Poprzedni wpis
Mysz jak nie mysz – recenzja
Następny wpis
Kodowanie dla dzieci – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2018, Agnieszka Mielech, Emi, Emi i Tajny Klub Superdziewczyn, Grupa Wydawnicza Foksal, GWFoksal, klub przyjaciółek, książka dla dzieci, Magdalena Babińska, nowość, nowość wydawnicza, przyjaźń, recenzja, recenzje książek dla dzieci, szkoła podstawowa, tajny klub, Wielka Księga Przygód 2, Wilga, Wydawnictwo Wilga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja