Kodowanie dla dzieci – recenzja

Tytuł: ,,Kodowanie dla dzieci

Autor: Marc Scott

Ilustracje: Mick Marston

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Hasła: recenzja, książka dla dzieci, recenzje książek dla dzieci, 2018, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Nasza Księgarnia, Kodowanie dla dzieci, Marc Scott, Mick Marston, informatyka, kodowanie, komputer, komputery, szkoła podstawowa, programowanie, podręcznik, instrukcja obsługi, Scratch, Python,  +6, +7, +8, +9, +10, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +100

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Kodowanie dla dzieci” jest książką – podręcznikiem, skierowaną do bardzo konkretnej grupy odbiorców. Jej autorem jest Marc Scott, który pracował jako nauczyciel w szkole średniej, i uczył między innymi właśnie informatyki.

Zadaniem książki jest przede wszystkim przybliżyć nam terminologię związaną z pisaniem oprogramowania oraz zapoznać czytelnika z dwoma podstawowymi językami dla początkujących programistów: Scratchem i Pythonem.

 

 

 

 

 

 

 

Dla wielu rodziców sam termin ,,kodowanie” może powodować nerwowe drgawki.  Jestem z tego pokolenia, które samo uczyło rodziców obsługi komputera i korzystania z telefonów. Dzieci szybciej łapią technologiczne ciekawostki i rozumienie różnorakich procesów przychodzi im z dużo większą łatwością.

 

Kiedy więc brałam do rąk ,,Kodowanie dla dzieci”, zastanawiałam się czy sama będę w stanie je zrozumieć 😉

Okazało się jednak, że książka napisana jest w tak fantastyczny sposób, że niepotrzebnie się martwiłam. Autor prowadzi nas krok po kroku, prawie trzymając za rękę. Pokazuje każdy etap kodowania, wyjaśnia nową terminologię i uczy podbijać świat komputerów w sposób łatwy i przyjemny.

 

 

 

Muszę przyznać, że kiedy ,,zaprogramowałam” swoją pierwszą grę – poczułam się jak prawdziwy programista 🙂

A jeżeli ja dałam radę, to gwarantuję, że poradzi sobie z tym zadaniem każde samodzielnie czytające dziecko.

 

 

 

Oczywiście, nie każdego malucha będzie interesowało programowanie, dlatego na początku wpisu napisałam, że to książka dla konkretnej grupy odbiorców.

 

Jeżeli jednak znacie chłopca lub dziewczynkę, którzy mają komputerowego bakcyla – na pewno ucieszą się z takiego prezentu!

 

Książka jest uniwersalna pod względem płci i żadnej nie dyskryminuje (chociaż jak mówimy ,,programista” to niestety częściej myślimy o chłopcach). Mick Marston – ilustrator książki, stworzył jednak różnokolorową szatę graficzną, w której błękity i czerwienie, przeplatają się z różem czy żółcią. Oprócz tego na kartkach spotykamy postaci każdej płci.

 

 

 

 

,,Kodowanie dla dzieci” to pozycja ambitna, ale bardzo ciekawa. Bardzo żałuję, że kiedy ja byłam dzieckiem, nie było takich książek. Kto wie, kim byłabym teraz. Może sławną programistką? 😉

 

Link do strony z książką: https://nk.com.pl/kodowanie-dla-dzieci/2511/ksiazka.html#.WtCCKdNuZE4

 

 

Poprzedni wpis
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Wielka Księga Przygód 2
Następny wpis
Ptasia Jaga – recenzja
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +6, +7, +8, +9, 2018, informatyka, instrukcja obsługi, kodowanie, Kodowanie dla dzieci, komputer, komputery, książka dla dzieci, Marc Scott, Mick Marston, Nasza Księgarnia, podręcznik, programowanie, Python, recenzja, recenzje książek dla dzieci, Scratch, szkoła podstawowa, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja