Pięknie dziękuję – rezencja

Tytuł: ,,Pięknie dziękuję”

Autor: Ellen Surrey

Ilustracje: Ellen Surrey

Wydawnictwo: Babaryba

Rok wydania: 2017

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna:  bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Dziękuję. To chyba jedno z najładniejszych, istniejących słów. Wyraża się w nim wdzięczność, poprawia humor i sprawia, że rośniemy o kilka centymetrów w górę.

 

Wydawnictwo Babaryba przygotowało książeczkę ,,Pięknie dziękuję”, która przypomina nam oraz zwraca uwagę dzieciom na to jak ważne jest to słowo. Autorka, Ellen Surrey w ciekawy sposób tłumaczy jego znaczenie oraz podkreśla jak istotne jest jego najczęstsze stosowanie.

 

 

Książka została podzielona na 12 części. Głównym jej bohaterem jest chłopiec Miki, który dostał nietypowe zadanie domowe: ,,zastanowić się, komu chciałby powiedzieć ,,dziękuję”.

W spisie osób, które na to zasługują znalazły się postacie dosyć oczywiste, takie jak rodzice, rodzeństwo, dziadkowe czy przyjaciółka ze szkoły. Miki nie zapomniał jednak o ludziach, których nie widuje na co dzień, ale którzy również mają ogromny wpływ na jego życie. W tej grupie znalazła się niania, lekarz, nauczyciel czy trener.

Bardzo mi się podoba, że Miki chciał podziękować także swojemu psu czy maskotce misiowi.

 

 

Kolejne zadanie polegało na określeniu za co chce się konkretnej osobie podziękować. Nie musiały to być wielkie rzeczy. Warto być wdzięcznym nawet za drobiazgi, chociażby takie jak czytanie przed snem.

 

Małe dziecko czytając lub słuchając o tym, że warto podziękować np. mamie za obiady czy nauczycielowi za naukę, powinno sobie uświadomić, że rzeczy, które są dla niego oczywiste, bo zawsze odgórnie je otrzymuje, zależą tylko od chęci osób, które je przygotowują. Nie wszystkie mamy gotują obiady, nie każdy tata ma czas, żeby poczytać dziecku do snu, nie każdy dziadek chętnie gra z wnukiem w karty.

 

Uczenie dziecka wdzięczności, nauczy go także doceniać pracę innych, a tym samym będzie kształtowało w nim poczucie empatii.

 

 

 

 

Kolejne strony sygnalizują, że słowo ,,dziękuję” nie zawsze może być wyrażane tylko werbalnie. Czasami poparte jakimś dobrym uczynkiem, wzmacnia swój przekaz. Tym samym można podziękować mamie robiąc jej śniadanie do łóżka, napisać list albo narysować laurkę, wspólnie obejrzeć zdjęcia czy posprzątać.

 

W książce ,,Pięknie dziękuję” znajdują się także konkretne zadania skierowane do czytelnika. Mają one go jeszcze bardziej zmotywować do zastanowienia się, kto w jego najbliższym otoczeniu najbardziej zasługuje na podziękowania.

 

 

 

 

To wspaniała pozycja, która powinna być obowiązkową lekturą w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Jest pięknie zilustrowana, pełna ciepłych kolorów i sympatycznych postaci. Została podzielona na kratki, dzięki czemu można czytać ją na wiele sposób. Pierwszy raz można śledzić znajomość Mikiego z przyjaciółką, a kolejny raz jego relację z dziadkami.

 

Piękne wydanie, gruba okładka i bardzo solidne wykonanie sprawią także, że ,,Pięknie dziękuję” będzie udanym prezentem.

 

Link do strony wydawnictwa: https://babaryba.pl/pl/p/PIEKNIE-DZIEKUJE-Ellen-Surrey/183

 

 

Poprzedni wpis
Miasto Złotej – recenzja
Następny wpis
Autochody – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, Babaryba, dla dzieci, dziękuję, Ellen Surrey, empatia, książka dla dzieci, książki, książki dla dzieci, magiczne słowa, Pięknie dziękuję, recenzent książkowy, recenzje książek dla dzieci, recenzje książkowe, savoir vivre, savoir vivre dla dzieci, wdzięczność, Wydawnictwo Babaryba

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja