Razem uratujemy świat! – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Razem uratujemy świat!
Autorka: Gerda Raidt
Ilustracje: Gerda Raidt
Tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
Wydawnictwo: Babaryba
Rok wydania: 2022

Objętość: więcej niż sto
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Wiele osób myślących inaczej i nieszablonowo, często musi się mierzyć nie tylko z bardzo złożoną wizją oraz realizacją swoich pomysłów, ale również z ludźmi, którzy nie lubią zmian. Szczególnie przedstawiciele starszych pokoleń (choć nie tylko!) nie potrafią, bądź nie chcą, rozumieć jak ważna jest zmiana nawyków i spojrzenia na siebie oraz otoczenie z szerszej perspektywy.

Zmieniający się świat i my

,,Razem uratujemy świat!” to niezwykle istotna książka autorki Gerdy Raidt, którą mogliście poznać już wcześniej. Nakładem Wydawnictwa Babaryba ukazały się także: ,,Śmieci – jak uniknąć śmieciowej katastrofy? Edukacyjna książka ekologiczna dla dzieci” oraz ,,Moja wielka rodzina”. Najnowsza pozycja skupia się przede wszystkim na kwestiach związanych z konsumpcjonizmem, ekologią oraz troską o przyrodę.

Autorka krok po kroku objaśnia jak zmieniał się świat na przestrzeni wieków i w jaki sposób te zmiany odbiły się na różnych przyzwyczajeniach człowieka. Raidt apeluje wręcz, że nie zostało dużo czasu na zmianę i każda podjęta decyzja jest teraz na wagę złota.

Zmiany są trudne, ale możliwe

Autorka jest też zarazem narratorem ,,Razem uratujemy świat!”. Opowiada o rozmaitych aspektach związanych m.in. z produkowaniem żywności lub ubrań, wytwarzaniem energii czy transportem. Często uzupełnia podstawowy tekst dodatkowymi uwagami lub prowadzi rozmowy z tzw. sceptykami, czyli występującymi w książce bohaterami, którzy nie godzą się na zmiany.

Lektura choć często podsuwa gotowe, proste rozwiązania na wiele palących problemów, w rzeczywistości stara się niczego nie narzucać. Autorka rozumie, że zmiany są trudne, wymagają wiele pracy, a często i wyrzeczeń, dlatego finalną decyzję zawsze pozostawia do podjęcia czytelnikowi.

Książka, która inspiruje w walce o ekologię

Trudno jednak się nie zgodzić po lekturze ,,Razem uratujemy świat!”, że obranie innego podejścia w wielu kwestiach przez całe społeczeństwo może być kluczowe. Książka pisana jest w taki sposób, że angażuje odbiorców w różnym wieku i inspiruje ich – przynajmniej do zastanowienia się nad swoimi decyzjami.

Co więcej, można dowiedzieć się z niej również masy przydatnych, znaczących ciekawostek, które uświadamiają jak wygląda to, czego nie jesteśmy w stanie dostrzec na sklepowych półkach.

,,Razem uratujemy świat!” pozwoli dzieciom zastanowić się czy na pewno potrzebują kolejnej zabawki czy gadżetu. Będzie odpowiedzią na ich konsumpcyjne podejście do świata i pozwoli bronić się przed reklamami, które bombardują je z każdej strony. Polecam tę książkę wszystkim czytelnikom powyżej 6 roku życia. Moim zdaniem powinno przeczytać ją każde dziecko oraz każdy dorosły.

Link do strony Wydawnictwa: https://babaryba.pl/Razem-uratujemy-swiat-edukacyjna-ksiazka-ekologiczna-dla-dzieci-Gerda-Raidt


Poprzedni wpis
Patronaty medialne Bajkochłonki 2022 roku – zestawienie
Następny wpis
Święty Mikołaj bierze nadgodziny – recenzja książki dla dzieci
Tags: +10, +11, +12, +13, +6, +7, +8, +9, 2022, Babaryba, blog książkowy, ekologia, elektronika, Gerda Raidt, informacyjny, Katarzyna Łakomik, konsumpcjonizm, książki dla dzieci, książki o ekologii, paliwo, plastik, produkty spożywcze, Razem uratujemy świat!, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, wegetarianizm, Wydawnictwo Babaryba, zanieczyszczenia, zero waste

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja