fbpx

Idą Święta! 2 – porównanie

Idą Święta! 2 – porównanie

 

 

Tytuł: ,,Idą Święta! O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie”

Autor: Monika Utnik-Strugała

Ilustracje: Ewa Poklewska-Koziełło

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2020

Objętość: więcej niż sto 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Zapewne kojarzycie już książkę ,,Idą Święta!, która ukazała się w zeszłym roku (2019) i niemal w kilka tygodni jej nakład został wyprzedany.

Wydawnictwo Nasza Księgarnia zapobiegawczo przygotowała teraz nie tylko dodruk, ale i rozszerzoną wersję tego tytułu! Udało mi się zdobyć egzemplarz ,,Idą Święta 2” w niebieskiej okładce, dlatego pokrótce przedstawię teraz, co pojawiło się w nowym wydaniu, czego nie było poprzednio.

Jeżeli jesteście zainteresowani bardziej szczegółową recenzją pierwszej części – zerknijcie TUTAJ.

 

 

 

,,Idą Święta. O Bożym Narodzeniu, Mikołaju i tradycjach świątecznych na świecie” w nowym wydaniu, już na pierwszy rzut oka różni się od swojej poprzedniczki. Pierwsza książka miała czerwoną okładkę, ta jest zdecydowanie niebieska. Oprócz tego, ma więcej błyszczących elementów i cała pozycja jest zauważalnie znacznie bardziej obszerniejsza. 

 

Zdecydowana część rozkładówek powtarza się kropka w kropkę. Autorka wraz z ilustratorką dodały jednak kilka świątecznych wątków. Pojawiła się informacja o włoskim La ’Ndocciata, czyli tzw. rzece ognia – wydarzeniu podczas którego mężczyźni noszą zapalone pochodnie. Wspomniano także o świętach i tradycjach żydowskich, kulturze Półwyspu Bałkańskiego czy Chińskim Nowym Roku (co moim zdaniem, trochę wybiega już poza tematykę książki). 

 

W nowym wydaniu znajdziecie także teksty i ilustracje nawiązujące do żywej szopki oraz jej pochodzenia, znaczenia jasełek i świątecznych słynnych koncertów wiedeńskich. Pozostając w tematyce muzyki – autorka przygotowała rozkładówkę o świątecznych przebojach z popkultury. W książce są nawet strony poświęcone filmowi ,,Kevin sam w domu”. 

W najnowszej wersji dostaniecie także kilka rozkładówek z pełnymi tekstami najpopularniejszych kolęd.

 

 

 

 

Jeżeli nie zdążyliście kupić ,,Idą Święta!” w poprzednim roku, śmiało możecie sięgnąć po tę nowość – z pewnością zagwarantuje ona mnóstwo ciekawostek na przedświąteczne oczekiwanie. W przypadku jednak, gdy jesteście już szczęśliwymi właścicielami pozycji z czerwoną okładką, możecie ze spokojnym sumieniem darować sobie kolejne jej wydanie. 

Obie książki są odpowiednie dla dzieci już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/ida-swieta-o-bozym-narodzeniu-mikolaju-i-tradycjach-swiatecznych-na-swiecie/2856/ksiazka.html#.X7EMrS1YI3k

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment