12 półtonów. Książka o muzyce – recenzja

Tytuł: ,,12 półtonów. Książka o muzyce”

Autor: Zuzanna Kisielewska

Ilustracje: Jerzy Gruchot, Wojciech Koss

Wydawnictwo: Druganoga

Rok wydania: 2020 

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: wybitna

 

 

Recenzja:

Jak pewnie już nie raz wspominałam przy okazji recenzji książek o muzyce – moja edukacja w tym temacie kuleje niemiłosiernie. W szkole mój kurs zostania wirtuozem zakończono na przedstawieniu mi kilku najważniejszych nut i na tym koniec. Nie ma się więc co dziwić, że do każdej książki muzycznej podchodzę z tak dużym entuzjazmem! Możliwości jakie niosą ze sobą takie lektury można porównać z tajemnymi księgami, które pozwalają czytelnikom posiąść niezwykłą wiedzę o pięknej dziedzinie sztuki.

 

,,12 półtonów. Książka o muzyce” to nowość Wydawnictwa Druganoga, która mnie zachwyciła i zauroczyła zarazem. Niezwykle starannie wydana pozycja autorki Zuzanny Kisielewskiej wraz z ilustracjami Jerzego Gruchota oraz Wojciecha Kossa jak się okazuje, jest pochwałą nie tylko dla uszu, ale i oczu. 

 

 

 

Książka dzieli się na 4 rozdziały, w których możemy wyczytać nie tylko czym różni się symfonia od hałasu, ale również z której dowiemy się jak powstała muzyka, czym jest rytm, dlaczego najlepiej słuchać orkiestry w filharmonii bez butów oraz jaką rolę pełni muzyka w windzie (czyli muzaka). 

 

Twórcy książki postarali się, żeby na pozór dość skomplikowane kwestie związane z naszymi zmysłami, historią lub fizyką wytłumaczyć za pomocą prostych przykładów i w bardzo przejrzystej formie. 

Nie ograniczyli się w tym przypadku tylko do zasad, którymi rządzą się utwory muzyczne, ale zrobili krok dalej, wyjaśniając, że muzyka jest czymś, co nas otacza w każdej chwili i bez względu na miejsce w którym się znajdujemy. 

 

 

 

W ,,12 półtonach. Książce o muzyce” zebrano najbardziej interesujące ciekawostki, tworząc coś na wzór kompendium. Odważono się podejść do tematu muzyki w sposób szerszy i zahaczający o inne dziedziny codziennego życia. Znajdziemy tutaj delikatne odniesienia do psychologii, podświadomości czy sfery duchowej. 

 

,,12 półtonów. Książka o muzyce” to pozycja od której będzie ciężko oderwać się nawet czytelnikowi, który nie ma na co dzień zbyt wiele wspólnego z muzyką. Bardzo duża liczba kolorowych obrazków umila lekturę, a jej graficzny charakter sprawia, że finalnie książka jest niezwykle uniwersalna i spodoba się odbiorcom w różnym wieku. 

 

 

 

Polecam ją jako doskonały pomysł na prezent dla czytelników powyżej 7. roku życia. 

Link do sklepu ,,Tu się czyta”: https://tusieczyta.pl/pl/glowna/692-12-poltonow-ksiazka-o-muzyce-9788393388646.html

 

 

Poprzedni wpis
Samotny banan – recenzja
Następny wpis
Skóra z tysiąca bestii – recenzja komiksu
Tags: +10, +11, +12, +13, +14, +15, +7, +8, +9, 12 półtonów. Książka o muzyce, 2020, blog o książkach, Druganoga, encyklopedia, encyklopedia muzyczna, Jerzy Gruchot, kompendium, książki dla dzieci, książki dla dzieci o muzyce, książki na prezent, książki na prezent dla dzieci, książki o muzyce, muzyka, nowości książkowe, nuty, prezent dla dziecka, recenzje książkowe, Wojciech Koss, Wydawnictwo Druganoga, Zuzanna Kisielewska

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja