fbpx

Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy – recenzja

Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy – recenzja

Tytuł: ,,Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy

Autor: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Wydawnictwo: CED

Rok wydania: 2018

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Wafelkowie to rodzina, która lubi sobie stawiać ambitne pytania. Co więcej, dzielą się swoimi spostrzeżeniami z innymi i zwracają uwagę na istotne kwestie dotyczące każdego malucha.

 

,,Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy” to zbiór 22 krótkich historii opowiadających o różnych zagadnieniach, których celem jest uświadomienie małego czytelnika na tematy z którymi nie musiał mieć wcześniej styczności.

 

Autorką książki jest Joanna Krzyżanek, a ilustracje przygotował Zenon Wiewiurka.

 

 

 

Głównymi bohaterami lektury jest dwoje dzieci, Lusia i Filip w wieku 5 i 8 lat oraz ich rodzice, dziadkowie, zwierzaki i przyjaciele.

 

Książka została jasno skonstruowana, dzięki czemu jest czytelna i zrozumiała nawet dla przedszkolaków. Najpierw autorka przedstawia występujące w niej postaci, później czytamy kolejno różne historie, do których został dołączony ilustrowany komentarz.

 

Tego rodzaju podsumowanie pozwala na łatwiejsze wyciągnięcie wniosków oraz dodatkowo zawiera różne porady, jak wyjść najlepiej z sytuacji, której świadkiem byli bohaterowie książki.

 

 

 

 

 

,,Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy” rozpoczyna się od miejsc, gdzie dzieci spędzają najwięcej czasu. Ich głównym punktem pobytu jest dom oraz szkoła lub przedszkole. To w nich rozgrywa się najwięcej historii.

 

Przy okazji rozpoczęcia roku Filip wybiera plecak. To dobry powód, żeby powiedzieć sobie na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego tornistra.

Nawołuje także do zdrowego odżywiania, dbania o sprawność fizyczną, umiejętnego słuchania, pomagania innym czy efektywnej nauki.

 

Książka zawiera wiele porad, ale również przepisów na dodatkowe aktywności. Z pomocą Rodziny Wafelków dzieci nauczą się samodzielnego przygotowania kanapek, zrobią metkowca oraz zasadzą drzewko cytrynowe.

 

 

 

 

 

,,Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy” to książka z nowoczesnymi poradami, która będzie pomocna przy wychowywaniu maluchów. Porusza tematy bieżące (jak np. zdrowe jedzenie w szkolnych sklepikach), jak i mówi o uniwersalnych mądrościach dotyczących np. picia herbatki z cytryną na wzmocnienie.

 

Polecam ją do czytania w domu, ale także w szkole lub przedszkolu. Będzie idealna dla dzieci od 4-ego roku życia.

 

Link do strony wydawnictwa: https://publicat.pl/ced/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/rodzina-wafelkow-porady-na-dzieciece-sprawy

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment

Przedsprzedaż mojej książki już trwa!

,,Piękna i ponadczasowa opowieść zimowa, która przypomina, że najważniejszymi bohaterami świąt są zawsze dzieci. Historia o wspólnocie, świątecznych tradycjach i wzruszających niespodziankach.

Specjalnie do tej książki powstał model miniaturowej kamienicy, wykonany przez artystę Przemysława Krzemienia."

 

Przedsprzedaż ,,Ulica Siedmiu Mikołajów" trwa tylko do 08.11.2021 roku!

--> HOP na stronę Wydawnictwa Sto Stron <--