Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka – recenzja

Tytuł: Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka

Autor: Joanna Krzyżanek

Ilustracje: Zenon Wiewiurka

Wydawnictwo: CED (Centrum Edukacji Dziecięcej)

Rok wydania: 2021

Objętość: więcej niż sto

Dla kogo:  dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Przyznam szczerze, że z matematyką zawsze było u mnie na bakier. Nijak ten przedmiot nie wchodził mi do głowy. Być może nie miałam dobrych nauczycieli, którzy wystarczająco skutecznie wpłynęliby na moją wyobraźnię. Podejrzewam jednak, że gdyby ponad 20 lat temu były takie książki, jakie są teraz, miałabym szansę zostać nawet matematycznym wirtuozem! 

 

,,Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka” jest jedną z serii lektur Wydawnictwa Centrum Edukacji Dziecięcej, które pomagają dzieciom w zdobywaniu podstawowej wiedzy. W ramach tego cyklu wydano także ,,Kotki Dorotki. Czytam uważnie”, ,,Pieski Tereski. Czytam sylabami” czy ,,Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne. Ten istny zwierzyniec książek to niezwykle przystępna propozycja lektur dla dzieci już w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

Autorką każdego z powyższych tytułów jest Joanna Krzyżanek, którą być może już kojarzycie chociażby z takiej serii jak ta o Rodzinie Wafelków. 

 

 

 

W ,,Świnkach Sabinki” przekonuje się czytelników, że matematyka jest nie tylko przydatna, ale także ciekawa. Na przykładzie wielu krótkich historii autorka pokazuje jak wiele możliwości oferuje znajomość liczenia, mierzenia, obsługi zegarka, a nawet odpowiedniego przygotowania składników do pieczenia!

 

Mnie bardzo spodobało się opowiadanie o Albercie Szparagu, który postanowił zbudować płot wokół swojej działki. Dom wraz z ziemią dostał od cioci i zamierzał jak najszybciej odgrodzić się od sąsiadów. Kiedy poszedł jednak do sklepu, nie potrafił przekazać sprzedawcy ile metrów płotu potrzebuje. Kiedy finalnie mu się to udało, okazało się, że takie odgradzanie nie zawsze ma same plusy. 

Joanna Krzyżanek wiele z tych historii uczyniła wielowymiarowymi. Z jednej strony uczymy się matematyki i dowiadujemy jak wykonywać różne działania, a z drugiej mamy jakieś głębsze, uniwersalne przesłania.

 

 

 

Książka dodatkowo ma u góry każdej z rozkładówek kolorowy pasek w którym wyszczególniono tematy, jakie opanujemy w danej części. Na końcu lektury znajdują się także strony ze świnkowym zegarem oraz termometr do wycięcia.

 

,,Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka” to bardzo wartościowa książka, która oferuje mnóstwo treści w atrakcyjnej formie. Co więcej, została bogato zilustrowana przez Zenona Wiewiurkę, który słynie właśnie ze współpracy z Joanną Krzyżanek.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/ced/oferta/nauczanie-wczesnoszkolne-6-9-lat/swinki-sabinki-praktyczna-matematyka

 

 

Poprzedni wpis
Świat Lema – recenzja
Następny wpis
Moja wielka rodzina – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, blog książkowy, CED, Centrum Edukacji Dziecięcej, Joanna Krzyżanek, książki dla dzieci, książki do nauki matematyki, matematyka, mierzenie, recenzje książek, Świnki Sabinki, Świnki Sabinki. Praktyczna matematyka, temperatura, zegarek, Zenon Wiewiurka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja