Na placu budowy dzień robót drogowych – recenzja

Tytuł: Na placu budowy dzień robót drogowych
Seria: Na placu budowy
Autor: Sherri Duskey Rinker
Ilustracje: AG Ford
Tłumaczenie: Joanna Wajs
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją ,  dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Wszyscy fani koparek, spycharek, wywrotek czy zgniatarek podskakują z radości, bo Wydawnictwo Nasza Księgarnia ogłosiło nową część bestsellerowej serii dla najmłodszych!

,,Na placu budowy dzień robót drogowych” to kolejna książka Sherri Duskey Rinker oraz AG Forda (i druga, która ukazała się w tym roku!) rymowanych opowiastek dla młodych miłośników motoryzacji oraz budownictwa.

Poza nią, możecie sięgnąć również m.in. po:

Książka dla dzieci o robotach drogowych

W najnowszej pozycji czytelnicy będą świadkami budowania… nowej drogi! Pojazdy właśnie zjeżdżają na miejsce, żeby w zupełnym pustkowiu przygotować wstążkę ekspresowej autostrady. Dzieci (ale i dorośli) mają więc szansę dowiedzieć się jakie maszyny potrzebne są do tego procesu oraz jak krok po kroku (koło po kole 😉 ) przebiega budowanie drogi.

W melodyjnym tekście przetłumaczonym przez Joannę Wajs, odkrywamy, co robi równiarka, jakie jest przeznaczenie zgarniarki czy dlaczego obecność cysterny jest tak istotna na placu budowy!

Zielone mosty

,,Na placu budowy dzień robót drogowych” nie tylko pozwala więc na zdobywanie nowej wiedzy i zapewnia świetną zabawę, ale także uświadamia. Na plus zaskoczyła mnie ostatnia strona książki, gdzie w formie tekstowej zwraca się uwagę na jedną z ilustracji pozycji. Okazuje się, że można łatwo przegapić przemykającego się kojota na obrazku, a jego obecność jest dość istotna.

Narrator przypomina jak istotne są budowle czy drogi przyjazne dla zwierząt i otoczenia. W tekście pojawia się określenie ,,zielonych mostów”, które oznaczają budowanie właśnie mostów, ale też tuneli pod drogami szybkiego ruchu, w celu swobodnej komunikacji i migracji różnych gatunków.

Książka do głośnego czytania

Kolejna książka z serii o pracowitych, ale i optymistycznie nastawionych maszynach kolejny raz spełniła wszystkie wymagania małych oraz dużych czytelników! Dodatkowo, czytanie jej na głos zdecydowanie wpływa na dykcję, dlatego po kilku (a bardziej prawdopodobne – kilkudziesięciu) deklamacjach, każdy rodzic czy opiekun będzie miał głos niczym zawodowy lektor! 

Polecam ,,Na placu budowy dzień robót drogowych” wszystkim powyżej 3 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/na-placu-budowy-dzien-robot-drogowych/p3106.html


Poprzedni wpis
Wysoko wśród drzew – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Gustaw. Nieśmiały duszek – recenzja przedpremierowa
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2022, AG Ford, Joanna Wajs, książki dla dzieci, książki dla przedszkolaków, książki o samochodach, książki z koparką, motoryzacja, Na placu budowy, Na placu budowy dzień robót drogowych, Nasza Księgarnia, plac budowy, plac rozbiórkowy, recenzent książek, recenzje książek, Sherri Duskey Rinker, wiersze, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja