Gustaw. Nieśmiały duszek – recenzja przedpremierowa

Tytuł: Gustaw. Nieśmiały duszek
Autorka: Flavia Z. Drago
Ilustracje: Flavia Z. Drago
Tłumaczenie: Urszula Gardner
Wydawnictwo: Świetlik
Rok wydania: 2022
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją ,  dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna


Kiedy byłam mała, wielką popularnością cieszył się duszek Kacper. Uwielbiałam go tak bardzo, że kiedy miał urodzić się mój brat, próbowałam przekonać rodziców, że powinien nosić jego imię (finalnie jednak się to nie udało i został Miłoszem). 

Współczesne dzieciaki mogą pokochać innego duszka. Jest co prawda bardzo nieśmiały, ale znacznie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Coś dla fanów uroczych potworności

,,Gustaw. Nieśmiały duszek” to jedna z pierwszych książek nowopowstałego Wydawnictwa Świetlik (części Wydawnictwa Kobiecego), które wspaniale się zapowiada – wystarczy przyjrzeć się tej pozycji oraz następnym planowanym premierom! Autorką picturebooka jest z kolei Flavia Z. Drago. Jej meksykańskie korzenie widać już na okładce! Zaglądając do portfolio lub na instagramowy profil, można przekonać się także, że Drago to wielka miłośnika opowieści, gdzie potwory i potworki grają główne role!

Poznajcie Gustawa

Głównym bohaterem książki jest Gustaw, który lubi robić to, co wszystkie duchy – przenikać przez ściany, sprawiać, że przedmioty unoszą się samoistnie w powietrzu czy straszyć w ciemnościach. Duszek ma jednak jedno zmartwienie – nie ma przyjaciół, bo jest zbyt nieśmiały, żeby do nich zagadać.

Swój czas poświęca więc swojej pasji, czyli grze na skrzypcach. Pewnego dnia stwierdza jednak, że nawet instrument nie jest dla niego wystarczający i postanawia działać! Gustaw przygotowuje zaproszenia na swój mały koncert i ma nadzieję, że inne straszydła przyjdą go posłuchać.

Kwestia nieśmiałości u dzieci

Dzieciom zamkniętym, małomównym i nieśmiałym trudno nawiązywać nowe znajomości. Prosta rozmowa jeden na jednego może okazać się wyzwaniem, a odezwanie się w większym gronie graniczy już z cudem. Dlatego ważne jest, by pokazać maluchom, że zrobienie pierwszego kroku wcale nie jest takie straszne. Choć boimy się odtrącenia, samotność jest znacznie gorszą perspektywą.

Książka, która pomaga pokonać strach

W książce ,,Gustaw. Nieśmiały duszek” jest mnóstwo świetnych pomysłów. Już sama koncepcja, żeby z ducha zrobić bohatera, który się boi i umiejscowić akcję w świecie pełnym, nomen omen, przyprawiających o dreszczyk postaci, to genialne zagranie! Pozycja pomaga także oswoić dzieci z różnego rodzaju straszkami, prezentując część pięknej kultury Meksyku oraz symboli z ich wielkiego święta Día de Muertos.

Polecam ,,Gustaw. Nieśmiały duszek” wszystkim czytelnikom już powyżej 4 roku życia. Będzie to wartościowa lektura, która każdemu odbiorcy pomaga uwierzyć w siebie (a nie tylko w duchy 😉 ).

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwokobiece.pl/

Oficjalna premiera: 26.10.2022


Poprzedni wpis
Na placu budowy dzień robót drogowych – recenzja
Następny wpis
Z miasta do miasta – recenzja książki
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, duch, duszek, Dzień Zmarłych, Flavia Z. Drago, Gustaw. Nieśmiały duszek, Halloween, jak pokonać strach, książka obrazkowa, książki dla dzieci, Meksyk, nieśmiałość, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, samotność, strach, straszki, Świetlik, Urszula Gardner, Wydawnictwo Świetlik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja