W stronę morza – przedpremierowa recenzja patronatu

Tytuł: W stronę morza
 Autor: Cale Atkinson
 Ilustracje: Cale Atkinson
➜ Tłumaczenie: Marta Duda-Gryc

Wydawnictwo: CzytaLisek
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna


 W domu Tim nie mógł przestać myśleć o Samie. Nie co dzień poznaje się przyjaciela.

Chyba nie ma lepszych słów, którymi można byłoby rozpocząć opowieść o książce tak ciepłej, pełnej nadziei i wiary w ideę przyjaźni, że nawet deszczowa aura staje się w niej atutem.

Książka do podziwiania

,,W stronę morza” to oryginalny i niezwykle ciekawy picturebook, którego z przyjemnością objęłam swoim patronatem medialnym. Jego autorem jest Cale Atkinson – debiutujący tą pozycją w 2015 roku. Artysta od tego czasu opracował już mnóstwo książek dla dzieci, dla których nie tylko wykonuje ilustracje, ale również pisze teksty. Wiele zostało nagrodzonych w konkursach na całym świecie i otrzymało ważne wyróżnienia.

Wydana przez CzytaLiska pozycja ujmuje prostotą i jednocześnie siłą przekazu. Jej niezwykle graficzna strona zachwyca odbiorców w każdym wieku sprawiając, że ciągle chce się wracać do historii małego chłopca oraz największego ssaka na Ziemi.

Nowa znajomość na wielorybią skalę

Głównym bohaterem ,,W stronę morza” jest Tim. Malec czuje się odrobinę samotny – niedostrzegany przez inne dzieci. Kiedy pewnego dnia wraca po szkole do domu, na swojej drodze dostrzega Sama. Sam jest wielorybem i choć rozmiarem dziesięciokrotnie przerasta chłopca, inne dzieci zupełnie go nie dostrzegają.

Tim postanawia mu pomóc. Wieloryb zwierza się, że chciałby wrócić do domu – do morza i chłopiec decyduje się zrobić wszystko, aby mu to ułatwić.

Kiedy poznaje się przyjaciela

,,W stronę morza” to opowiastka definiująca przyjaźń, jako wydarzenie na które nie do końca mamy wpływ. Ona się po prostu przytrafia, jest przypadkowa i sprawiedliwa – może dotknąć każdego, dzięki czemu ma taką wartość oraz urok. W książce Tim poświęca się dla swojego nowego przyjaciela, zupełnie nie oczekując nic w zamian. Bezinteresowność tej relacji wzmacnia przecież i fakt, że chłopiec tak bardzo różni się od Sama. Bycie odmiennym od przyjaciela nie jest tu jednak przeszkodą, a wręcz atutem.

Jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci 2022 roku

Choć jest przecież już tyle pięknych książek o przyjaźni (jak np. także wydana przez CzytaLiska – ,,Prawdziwi przyjaciele”), to ,,W stronę morza” zdecydowanie wyróżnia się ciemną oprawą graficzną. Deszcz ukazany jest w niej jako pionowe strugi, a wszystko, co uznawane za tło, np. inne dzieci lub szkoła – posiada mniejszy kontrast. 

Jednak nawet w ,,W stronę morza” w finalne wychodzi słońce. Koniec książki staje się początkiem kolejnej, niezwykłej relacji.

Pozycja będzie odpowiednia dla każdego powyżej 4 roku życia. Piękne wydana, urzekająca treścią oraz poruszająca wrażliwe struny czytelników pozwala uwierzyć, że na każdego gdzieś tam czeka ukryty przyjaciel.

Uwaga – kod rabatowy!

W związku z przedsprzedażą ,,W stronę morza” – mam dla Was kod rabatowy 15% (łączy się z innymi rabatami więc można upolować książkę naprawdę w fantastycznej cenie!). Wystarczy hasło: BAJKOCHLONKA wpisać przy zamówieniu tutaj: https://sensus.pl/ksiazki/w-strone-morza-cale-atkinson,wstrmo.htm#format/d

Kod ważny jest do końca października!


Poprzedni wpis
Cats in Art. A Pop-up Book – recenzja książki
Następny wpis
Mitologia. Przygody słowiańskich bogów – recenzja książki
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, bezinteresowność, blog książkowy, Cale Atkinson, Czytalisek, książki dla dzieci, książki o przyjaźni, Marta Duda - Gryc, morze, patronat Bajkochłonki, patronat medialny, picturebook, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek dla dzieci, recenzje przedpremierowa, samotność, W stronę morza, wieloryb, Wydawnictwo Czytalisek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja