Wszystko o różnorodności – przedpremierowa recenzja patronatu!

Tytuł: Wszystko o różnorodności
Seria: Wszystko o…
Autorka: Felicity Brooks
Ilustracje: Mar Ferrero
 Tłumaczenie: Paulina Kielan
Wydawnictwo: Papilon
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych, co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Są takie książkowe serie, które mają na mojej półce miejsce szczególne. ,,Wszystko o” to czterotomowy już cykl edukacyjnych lektur, pozwalających dzieciom oraz ich rodzicom zagłębić się w potrzebnych i czasami wymagających tematach.

Każdy, łącznie z tym najnowszym tytułem, objęłam bajkochłonkowym patronatem medialnym –  z czego jestem bardzo dumna!

Poprzednio ukazały się (kliknij, żeby przejść do recenzji):

,,Wszystko o różnorodności” to jedna z ważniejszych książek tej serii. Jej przekaz opiera się przede wszystkim na niesieniu idei otwartości, tolerancji i zrozumienia. Autorką publikacji jest Felicity Brooks, a ilustracje przygotował Mar Ferrero.

Książka została podzielona na serię krótkich rozdziałów, rozpoczynających się od bardzo wymownej rozkładówki. Po lewej stronie mamy różne sceny z życia, z udziałem tak samo wyglądających bohaterów oraz miejsc, a po prawej – kolory, różnorodny tłum. Narrator pyta czytelnika, która strona wydaje mu się ciekawsza.

Ogólnie dużym atutem ,,Wszystko o” jest po podaniu tekstu oraz pokazaniu wielu obrazków, włączenie małych odbiorców w aktywne uczestniczenie w omawianych tematach.

Autorka ukazuje nam różnorodność pod względem pochodzenia, sprawności lub niepełnosprawności, zainteresowań, kultury, a nawet płci. Za każdym razem zwraca się do czytelnika z ciekawym i pomocnymi w rozmowie pytaniami. 

Dzieci, szczególnie w wieku przedszkolnym, a czasami nawet wcześniej, zaczynają żywo interesować się rówieśnikami. ,,Wszystko o różnorodności” pomoże im dostrzec jak bogaty i mający wiele do zaoferowania jest świat. Warto rozmawiać o różnicach, dotyczących dużych i ważnych kwestii, ale przecież różnorodność to także odmienne gusta czy nawet upodobania żywieniowe. 

Pokazując dziecku, w jaki sposób można w różnicach szukać porozumienia, uczymy go życia w społeczeństwie. Autorka oferuje wiele przykładów tego, co zrobić, kiedy spotykamy osobę z innymi od naszych przekonaniami, przyzwyczajeniami czy po prostu sposobem bycia.

W tej książce fantastyczne jest również to, że wiele ważnych kwestii nie tylko jest tematem rozdziału, ale pojawia się na pozostałych rozkładówkach w formie detali do dostrzeżenia. Przykładem może być chłopiec w części o zrozumieniu, który nie ma jednej ręki. Jest to jednak cecha, która zupełnie nie przeszkadza mu w codziennym funkcjonowaniu. Uśmiecha się, jest radosny i otwarty.

,,Wszystko o różnorodności” jest pozycją ładnie wydaną oraz niezwykle kolorową. Szybko przypadnie do dziecięcych i nie-dziecięcych gustów. Szczerze polecam ją odbiorcom już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/wszystko-o-roznorodnosci

OFICJALNA PREMIERA: 23.02.2022 rok


Poprzedni wpis
Pieśń o Renarcie – recenzja
Następny wpis
Sami. Zniknięcie. Tom 1 – recenzja
Tags: +10, +11, +12, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, blog książkowy, edukacyjne książki dla dzieci, Felicity Brooks, książki dla dzieci, książki dla dzieci na ważne tematy, książki dla dzieci o tolerancji, Mar Ferrero, niepełnosprawność, otwartość, Papilon, patronat medialny, Paulina Kielan, przyjaźń, recenzent książek, recenzje książek, rodzina, tolerancja, Wszystko o różnorodności, Wszystko o…, Wydawnictwo Papilon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja