Nasz wielki Donald – 90 lat Kaczora Donalda w jubileuszowym wydaniu

Tytuł: Nasz wielki Donald
Seria: KACZOGRÓD
Scenariusz: praca zbiorowa
Rysunki: praca zbiorowa
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Wydawnictwo: Egmont Polska
Rok wydania: 2024

Objętość: prawie jak encyklopedia!
Dla kogo: dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Z kultowymi postaciami Disney’a zdążyło dorosnąć już wiele pokoleń dzieci. Z bajkami i komiksami tego studio spędzało się wiele godzin, żeby przeżywać przygody ulubionych bohaterów, śmiać się z zabawnych dialogów czy razem marzyć o dalekich podróżach.

90 lat życia Kaczora Donalda

Zazwyczaj, kiedy jest się jeszcze młodym odbiorcą, najłatwiej polubić wielkodusznego Mickiego. Z czasem i wraz z pewną dojrzałością dostrzega się braterstwo dusz pomiędzy sobą a Kaczorem Donaldem – uważanym za jednego z najbardziej ludzkich, disneyowskich bohaterów.

Trudno wręcz uwierzyć, że od czasu premiery pierwszej historii z tą drugą postacią minęło w czerwcu 2024 roku dokładnie 90 lat. Debiut kaczora nastąpił bowiem w 1934 roku, przy okazji animacji Mądrej Kurki. Czy Kaczor Donald mimo upływu tylu lat nadal pozostaje aktualny? Czy jako bohater wciąż można się z nim z łatwością utożsamiać?

Jubileuszowe wydanie komiksów z Kaczorem Donaldem

Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu, nakładem wydawnictwa Egmont Polska, ukazała się piękna pozycja. Nasz wielki Donald to spektakularnie wydana książka, zawierająca nie tylko wybór najważniejszych komiksów z kaczorem, które realnie wpłynęły na jego światową popularność czy finalny wygląd.

Pozycja zawiera także wstęp z historycznym rysem (jest tak bogaty i szczegółowy w fakty, że przyda się Wam do niego lupa). Została również fantastycznie wydana – oprócz twardej oprawy i złotych uszlachetnień na okładce, posiada także barwiony brzeg, przedstawiający na czerwonym tle wizerunek tytułowej postaci.

Słynna postać z bajek Disney’a

Carl Barks, Al Taliaferro, Walt Kelly czy Albert Hurter – to tylko kilku twórców, którym Kaczor Donald zawdzięcza to, jaki jest dzisiaj. W Nasz wielki Donald znajdziecie komiksy wszystkich tych osób i wiele, wiele więcej. Sporo z nich to pierwsze wydania w polskiej wersji językowej, niedostępne dotychczas na naszym rynku książki!

W sześciu rozdziałach, na które została podzielona ta pokaźnych rozmiarów księga, można zagłębić się w historie zarówno sprzed wielu dziesiątek lat jak i te bardziej współczesne. Twórcy pozycji zaproponowali podział według charakterystyki Kaczora Donalda, gdzie można go poznać jako bohatera rodzinnego, odważnego, nerwowego (chyba najbardziej popularne skojarzenie!), pracującego czy poszukującego przygód.

Jestem przekonana, że Nasz wielki Donald zachwyci każdego czytelnika pod każdym względem. Przede wszystkim pozwoli wybrać się na niezwykle sentymentalną wyprawę, dzięki której Kaczor Donald stanie się nam bliższy. Książkę polecam jednak wszystkim odbiorcom, nawet tym, którzy jeszcze (jakimś przedziwnym zbiegiem okoliczności) nie mieli okazji poznać tego kultowego bohatera.

Link do strony wydawnictwa: https://egmont.pl/Nasz-wielki-Donald,81739783,p.html


Poprzedni wpis
Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia – recenzja książki
Następny wpis
Kret sam na scenie – wznowienie poszukiwanej książki z nowym tłumaczeniem
Tags: +10, +100, +11, +12, +13, +14, +15, +16, +17, +18, +8, +9, 2024, Al Taliaferro, Albert Hurter, barwione brzegi, blog książkowy, Carl Barks, Disney, Donald Duck, Egmont, Egmont Polska, Jacek Drewnowski, Kaczogród, Kaczor Donald, klasyczne komiksy, klasyka literatury, książka dzieciństwa, książka na prezent, książki dla dzieci, kultowe komiksy, Myszka Miki, Nasz wielki Donald, prezent dla fana komiksów, recenzje książek, Walt Kelly, wydanie jubileuszowe, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Egmont Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja