Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia – recenzja książki

Tytuł: Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia
Autor: Montse Junyent
Ilustracje: Lucia Serrano
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Wydawnictwo: Jupi Jo!
Rok wydania: 2024
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumiejądla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Pieniądze i zakupy to nie jest prosta sprawa – szczególnie dla kogoś, kto jeszcze nie do końca wie, jak to wszystko działa. Na szczęście twórcy książek dla najmłodszych objaśniają nawet i takie kwestie, sprawiając, że świat ekonomii jest już na wyciągnięcie ręki!

Urodziny mamy i pomysł na prezent

Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia to pozycja z kartonowymi stronami, okienkami, naklejkami i mnóstwem innych niespodzianek! Opowiada historię rodzeństwa, dwóch tytułowych myszek o imionach Mon oraz Netka. 

Pewnego dnia orientują się one, że właśnie nadeszły urodziny ich mamy. Wymarzyły sobie, że podarują jej piękny słomkowy kapelusz. Kiedy jednak udały się do sklepu, szybko się okazało, że… nie mają pieniędzy. Co zrobiły przedsiębiorcze myszki?

Nauka rozsądnego wydawania pieniędzy dla dzieci

Ta świetnie wydana i niezwykle pomysłowa książka składa się z rymowanego tekstu prowadzącego narrację oraz aktywizujących poleceń umieszczonych w czerwonych kołach. Dzięki pytaniom oraz prostym zadaniom do czytelników, pozycja uczy liczenia pieniędzy, prostego planowania wydatków czy podstawowego myślenia o zakupach.

Co ważne, w Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia pieniądze nie są stawiane na pierwszym miejscu. Cała idea książki opiera się bowiem na zrobieniu przyjemności bliskiej osobie. Autorzy zaznaczają także, że prezentu nie trzeba kupować, można go zrobić – ale dzięki temu, że myszki decydują się na kapelusz, odbiorcy biorą udział w kreatywnych, ciekawych ćwiczeniach.

Książka dla najmłodszych o oszczędzaniu

Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia zawiera także pudełko/skarbonkę do samodzielnego złożenia, naklejki (np. z ważnymi hasłami oraz bohaterami książki), a także papierowe pieniądze ułatwiające naukę liczenia.

Pozycja finalnie zachęca więc nie tylko do planowania swoich wydatków, ale również oszczędzenia. Pokazuje, że dobrze jest myślec o swoich przyszłościowych zakupach z wyprzedzeniem, dzięki czemu można uzbierać środki lub zarobić je pomagając komuś, kto będzie chętny nam zapłacić.

Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia jest więc świetną, interaktywną książką o nauce wydawania i gospodarowania pieniędzmi, która powinna być czytana nie tylko w domach, ale także w szkole, w pierwszych klasach podstawówki.

Dzięki miłym bohaterom, angażującej fabule i aktywizującym zadaniom – na odbiorców czeka świetna, wartościowa zabawa, która z pewnością przyniesie maluchom korzyści. Polecam Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia dzieciom powyżej 4 lat.

Link do strony wydawnictwa: https://jupijo.pl/strona-glowna/188-mon-i-netka-moja-pierwsza-ekonomia.html


Poprzedni wpis
Sny Małgosi oraz Sny Małgosi. Nowe przygody – recenzja
Następny wpis
Nasz wielki Donald – 90 lat Kaczora Donalda w jubileuszowym wydaniu
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2024, Anna Kozaczewska, blog książkowy, ekonomia, ekonomia dla dzieci, Jupi Jo!, książka aktywizująca, książka kartonowa, książka z okienkami, książki z naklejkami, książki z okienkami, Lucia Serrano, Mon i Netka. Moja pierwsza ekonomia, Montse Junyent, naklejki, oszczędzanie, pieniądze, recenzje książek, rymowany tekst, skarbonka, urodziny mamy, wiersz, Wydawnictwo Jupi Jo!, zakupy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja