Wszystko gra! – recenzja interaktywnej książki dla dzieci

Tytuł: Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne
 Tekst: Eliseo Garcia
Ilustracje: Kasandra
Tłumaczenie: Anna Kozaczewska
Wydawnictwo: Kakadu, Jupi Jo, Jedność
Rok wydania: 2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Choć ciężko mi to przyznać, doskonale zdaję sobie sprawę, że nie wszystkie dzieci lubią książki. Nawet mimo wielu starań rodziców, zdarzają się maluchy, których lektury po prostu nudzą – bez względu na to, o czym by nie były i w jaki sposób byłyby zilustrowane.

Interaktywne pióro Kakadu

Nie znam jednak dziecka (i jak się okazuje także dorosłego), które nie zainteresowałoby się książkami interaktywnymi. Często kojarzą się one z zabawkami, nawet jeżeli mają wszystkie cechy dobrej literatury.

I tym nieco okrężnym sposobem, docieram do sedna, czyli marki Kakadu, będącej częścią wydawnictwa Jedność. W jej ramach ukazują się naprawdę wyjątkowe książki, sparowane ze sprytnym… piórem Kakadu!

Jak działa pióro Kakadu?

Pióro można śmiało traktować jak inwestycję, bo jedno pasuje do wszystkich książek z serii, a jest ich już dziesięć (i prawdopodobnie ta liczba ciągle będzie rosnąć). Wystarczy tylko z kupnem nowej pozycji, w łatwy sposób zaktualizować je przez kabel do komputera i dostęp do strony https://www.piorokakadu.pl

Jego obsługa jest bajeczna prosta. Intuicyjne rozmieszczenie przycisków, ale i wygodny w trzymaniu kształt sprawia, że dzieciom trudno oderwać się od przykładania pióra do rozkładówek oraz wysłuchiwania nagrań, dźwięków czy rozmaitych zadań.

Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne

Idealną okazją do opowiedzenia o piórze Kakadu jest właśnie kolejna nowość: ,,Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne”. To wielkoformatowa kartonówka z tekstem Eliseo Garcia i ilustracjami Kasandry. Opowiada historię grupy przyjaciół, którzy razem postanawiają założyć orkiestrę.

Dzieci obserwując swoich rówieśników, poznają nie tylko rozmaite instrumenty, ich brzmienia i specyfikację. To dla nich również możliwość ciekawej obserwacji różnych typów osobowości bohaterów, ale i trening na bycie spostrzegawczym czy ćwiczenie umiejętności zapamiętywania różnych informacji.

Zabawa i nauka w jednym

Przykładając pióro np. do obrazka fortepianu, lektor wypowiada jego nazwę oraz uruchamiany zostaje fragment z próbką wydobywających się z niego dźwięków. Książka ,,Wszystko gra!” będzie również fantastycznym rozwiązaniem dla dzieci, które jeszcze nie czytają samodzielnie. Lektor po przyłożeniu urządzenia do tekstu, odczyta go, zapraszając odbiorców do poznania fabuły.

Sama byłam pod wrażeniem jak wiele czasu spędzam na jednej stronie, odkrywając różne sekrety, słuchając pięknej muzyki klasycznej i angażując się w ciekawą opowieść. ,,Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne” choć jest więc pozycją popularnonaukową dla dzieci, to również zapewnia świetną rozrywkę na długie, długie momenty dla całej rodziny.

Książka wraz z piórem Kakadu będą idealnym zestawem prezentowym z okazji Dnia Dziecka, urodzin czy świąt. Dawno tak dobrze nie bawiłam się dzięki połączeniu literatury oraz technologii! Polecam wszystkim dzieciom już powyżej 3 roku życia.

Link do strony wydawnictwa: https://jupijo.pl/kakadu/147-wszystko-gra-poznajemy-instrumenty-muzyczne.htmlPoprzedni wpis
Celestia – recenzja komiksu dla dorosłych
Następny wpis
Basia Supeł, czyli o super seriach książek dla dzieci – wywiad Strefa Rozmów
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Anna Kozaczewska, blog książkowy, Eliseo Garcia, instrumenty, jedność, Jupi Jo!, Kakadu, kartonówka, Kasandra, książka dźwiękowa, książka interaktywna, książka na prezent, książki kartonowe, magiczne pióro, muzyka, pióro kakadu, recenzent książek dla dzieci, recenzje książek, Wszystko gra!, Wszystko gra! Poznajemy instrumenty muzyczne, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi Jo!

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja