Książki na Dzień Babci i Dzień Dziadka – recenzja

Tytuły: Wyjątkowa książka dla Dziadka, Wyjątkowa książka dla Babci
Autor: Ty!
Ilustracje: Milena Machocka
Wydawnictwo: Jupi Jo!/Jedność
Rok wydania: 2022/2023

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: wybitna

Na Dzień Babci i Dzień Dziadka zawsze (w imieniu dzieci) poszukujemy oryginalnych prezentów, bo chcemy podarować naszym bliskim coś wyjątkowego. Wyszukujemy upominków osobistych, wzruszających i trafiających prosto w serce – takich, które potwierdzają, że obecność babci oraz dziadka są nieocenione w życiu każdego malucha. 

Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Często wystarczy drobny gest wnuczka, żeby rozczulić odbiorcę. Wydawnictwo Yupi Jo! połączyło możliwość stworzenia prostej, ale jednocześnie zawsze sprawdzającej się laurki z pięknie wydaną książką, żeby stworzyć upominek idealny!

,,Wyjątkowa książka dla Dziadka” oraz ,,Wyjątkowa książka dla Babci” to dwie indywidualne pozycje, dzięki którym 21 oraz 22 styczeń będą wyjątkowymi oraz niezapomnianymi dniami dla naszych bliskich.

Książka dla dzieci do samodzielnego tworzenia

Obie książki są do siebie bardzo podobne i tworzą uroczą serię, która doskonale wygląda na regale w duecie (także ze względu na ładnie wykończone grzbiety). Pozycja przeznaczona dla babci ma czerwoną okładkę, a ta dla dziadka jest zielona. W środku jednak są takie same, czyli… zupełnie puste!

Każda z nich składa się na sześć rozkładówek, czyli dwanaście stron, które dzieci mogą dowolnie wypełnić. Kartki są wykonane z twardego kartonu, dzięki czemu będzie to pamiątka, która przetrwa wiele długich lat. Co więcej – w przedniej okładce wycięto serce. Dobrym pomysłem będzie więc wklejenie na jednej z pierwszych stron zdjęcia dziecka lub poproszenie go, żeby namalowało swój własny portret.

Jak wypełnić te książki?

Książki można wypełnić dobrymi życzeniami, stworzyć własną bajkę dla babci czy dziadka lub – jeżeli autorem jest maluchów, który jeszcze nie pisze samodzielnie, przygotować serię obrazków od serca dla ukochanych dziadków.

Seria ,,Wyjątkowej książki” jest więc bardzo uniwersalna pod względem wieku dzieci, które mają przygotować je dla swoich bliskich. Maluchy mogą na stronach pisać mazakami, używać kredek, a nawet farb. Świetnie sprawdzą się wyklejanki (można użyć do nich zdjęć babci/dziadka oraz wnucząt). Sposobów ozdobienia oraz wykończenia tych książeczek jest naprawdę niezliczona ilość, a jedynym co może ograniczać to tylko wyobraźnia.

Osobisty i kreatywny prezent dla dziadków

Dlaczego ,,Wyjątkowa książka dla Dziadka” i ,,Wyjątkowa książka dla Babci” będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę? Nie jest to gotowiec, który kupuje się pospiesznie na ostatnią chwilę. To oryginalna możliwość wyrażenia swoich uczuć, którą babcia oraz dziadek w postaci takich książek z pewnością będą chcieli zachować.

Ja jestem zauroczona tym pomysłem i serdecznie polecam ,,Wyjątkowe książki” dla dzieci już powyżej 3 roku życia (oraz oczywiście ich dziadkom)!

Linki do strony Wydawnictwa: 

https://jupijo.pl/2-4/123-wyjatkowa-ksiazka-dla-dziadka.html

https://jupijo.pl/2-4/122-wyjatkowa-ksiazka-dla-babci.html
Poprzedni wpis
Książki z przyszłości – zapowiedzi książkowe cz. 57
Następny wpis
Tajemnica Hotelu Grandspejszyn – recenzja
Tags: +3, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2022, 2023, 21 i 22 styczeń, blog książkowy, Dzień Babci, Dzień Dziadka, jedność, Jupi Jo!, książki aktywnościowe dla dzieci, książki dla dzieci, książki do rysowania, książki kartonowe, książki na Dzień Babci i Dziadka, Milena Machocka, prezent na Dzień Babci i Dziadka, recenzje książek, Wydawnictwo Jedność, Wydawnictwo Jupi Jo!, Wyjątkowa książka dla Babci, Wyjątkowa książka dla Dziadka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja