Fakty i plotki o autach – recenzja książki dla dzieci

Tytuł: Fakty i plotki o autach
Seria: Fakty i plotki
Autor: Artur Nowicki
Ilustracje: Artur Nowicki
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2023
Objętość: chudzina
Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Jak rozróżnić fakt od plotki? A może czasami warto przymknąć oko na to drugie i pozwolić wyobraźni popłynąć na otwarte wody kreatywności? 

Książka o autach dla dzieci

Kolejna książka z serii ,,Fakty i plotki” wydawnictwa Nasza Księgarnia skupia się wokół jednego z najpopularniejszych, współczesnych środków transportu! Samochody leżą też w kręgu zainteresowań małych i dużych czytelników. Nic więc dziwnego, że po m.in. ,,Fakty i plotki o kosmicznych piratach”, ,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” oraz ,,Fakty i plotki o smokach”, przyszedł czas na ,,Fakty i plotki o autach”. 

Jej autorem jest Artur Nowicki, którego możecie kojarzyć np. z książek: ,,Rok na placu budowy”, ,,Ignacy i Mela na tropie złodzieja” czy ,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach”. Jeżeli poszukujecie jednak innych lektur o samochodach – listę znajdziecie na końcu tej recenzji.

Samochodowe miasto

Wyobraźcie sobie, że planeta, a nawet cały kosmos pozbawiony jest obecności człowieka. Na ulicach jeżdżą autonomiczne samochody, które mają swoje szkoły, teatry czy centra handlowe. Autor ,,Fakty i plotki o autach” zaprasza czytelników właśnie do takiego miasteczka zdominowanego przez pojazdy na czterech kołach! 

Jeżeli macie ochotę przyjrzeć się niektórym z lokacji w tej miejscowości, ale także wybiec nieco w przyszłość, by sprawdzić auta przyszłości lub też podróżować w machinie do zamierzchłej przeszłości – koniecznie sięgnijcie po tę kartonówkę!

Alternatywna rzeczywistość

Jest to wielkoformatowa wyszukiwanka, w której na pełnorozkładówkowych ilustracjach można zostać świadkiem humorystycznego przedstawienia alternatywnej rzeczywistości. Samochody chodzą w niej do swojej samochodowej szkoły, urządzają piknik w parku czy biorą udział w Wielkich Targach Motoryzacyjnych!

W ,,Faktach i plotkach o autach” można nie tylko dowiedzieć się, jakie jest podstawowe wyposażenie każdego samochodu czy jak przygotowywać go w zależności od pory roku – w środku znajdziecie również świetny, fabularyzowany komiks!

Pasja do motoryzacji od małego

To książka, która z całą pewnością rozbudzi motoryzacyjną pasję u dzieci już od lat 4. Choć posiada bardzo dużo detali i zapoznanie się z nią wymaga pewnego skupienia, ze względu na tematykę najmłodsi odbiorcy wciągną się w nią na dobre! 

To kolorowa, bardzo kreatywna i pełna ,,smaczków” pozycja, która bardziej świadomie pozwoli spojrzeć dzieciom na kwestię pojazdów.

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/fakty-i-plotki-o-autach/p3249.html


 

Książki o samochodach dla dzieci:

Poprzedni wpis
Recenzja serii przyrodniczej dla dzieci Mikrocuda
Następny wpis
Chrupek – recenzja serii książek dla maluchów
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2023, Artur Nowicki, auta, auto, blog książkowy, Fakty i plotki, Fakty i plotki o autach, kartonówka, książki dla dzieci, książki o autach dla dzieci, Nasza Księgarnia, pojazdy, recenzje książek, recenzje książek dla dzieci, samochód, samochody, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, wyszukiwanka, wyszukiwanki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja