W drogę! Pojazdy i nie tylko – recenzja

Tytuł: W drogę! Pojazdy i nie tylko
Autorka: Anna Bańkowska-Lach
Ilustracje: Przemek Liput
Wydawnictwo: Olesiejuk
Rok wydania: 2022

Objętość: chudzina
Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją
Ocena ogólna: bardzo przyjemna

Samochody, samoloty, statki, rowery czy skutery – możliwości przemieszczania się mamy bez liku! Możemy wygodnie odbywać długie podróże, zwiedzać rozmaite zakątki świata czy docierać na czas do szkoły lub pracy. 

KIM JEST ŻANETA?

Nic dziwne, że Przemek Liput – autor takiej książki jak ,,Fakty i plotki o kosmicznych piratach” czy ilustrator serii ,,Jano i Wito” Wioli Wołoszyn, zainspirował się szerokimi możliwościami komunikacyjnymi i razem z Anną Bańkowską-Lach stworzył kolejną ciekawą, wizualno-czytelniczą lekturę dla dzieci!

Ich najnowsza kartonówka i wyszukiwanka zarazem ukazała się nakładem Wydawnictwa Olesiejuk. ,,W drogę! Pojazdy i nie tylko” to obrazkowa opowieść o pewnej żyrafie Żanecie, która zajmuje się bardzo odpowiedzialną profesją!

WYSZUKUJ SZCZEGÓŁÓW

Na solidnych, kartonowych stronach możemy obserwować całą drogę głównej bohaterki z domu do pracy. Przemieszcza się ona po ulicach uroczego miasteczka, w sąsiedztwie wsi, portu czy placu budowy. Podróżuje na niewielkim skuterze, dlatego w odpowiednim tempie, możemy obserwować krajobraz, który Żaneta mija. 😉

Na szczegółowo opracowanych rozkładówkach pojawiają się dziesiątki postaci, budowli i przede wszystkim… pojazdów! Z zachwytem podążamy wzrokiem za kłócącymi się naukowcami, którzy tuż przy polach z tajemniczymi znakami pozostawionymi w życie, próbują ustalić, co tak naprawdę się tam wydarzyło. Wiele dzieje się również na biwaku czy ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż torów kolejowych.

GDZIE JEDZIE ŻYRAFA?

Na jednej z ostatnich rozkładówek żyrafa Żaneta dociera do celu! W jakim zawodzie pracuje? W jaki sposób związany jest on z pojazdami? Dlaczego jest taki odpowiedzialny?

,,W drogę! Pojazdy i nie tylko” to książka, która budową i zamysłem może przypominać nieco słynnego Pucia. Na dole rozkładówek ma biały pasek, gdzie umieszczono proste polecenia oraz pojedyncze obrazki, do wyszukania na stronach. Dodatkowo na końcu książki znajduje się część z zagadkami, podsumowująca całą pozycję.

Z ,,W drogę!” dzieci poznają rozmaite pojazdy, ale również dowiedzą się jak one działają i co je wyróżnia. Nie jest to wyłącznie książka o samochodach, ale bogaty zbiór różnorodnych maszyn, które fascynują dzieci i dorosłych.

Książkę polecam odbiorcom już powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/


Poprzedni wpis
Mama w occie. Bursztynowe śledzie – przedpremierowa recenzja patronatu
Następny wpis
Sanoko – recenzja nietypowej książki
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, 2022, Anna Bańkowska-Lach, blog książkowy, kartonówki, książki dla dzieci, książki o samochodach dla dzieci, Olesiejuk, pociągi, pojazdy, Przemek Liput, recenzent książek, recenzje książek, samochody, samoloty, W drogę!, W drogę! Pojazdy i nie tylko, Wydawnictwo Olesiejuk, wyszukiwanki, wyszukiwanki dla dzieci

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja