Fakty i plotki o kosmicznych piratach – recenzja

Tytuł: Fakty i plotki o kosmicznych piratach

Autor: Przemek Liput

Ilustracje: Przemek Liput

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość:  chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Wiecie jak rozpoznać fakt od plotki? To drugie (niestety) jest zazwyczaj ciekawsze od tego pierwszego! Autorzy książek Wydawnictwa Nasza Księgarnia znaleźli jednak sposób, jak uczynić interesującym zarówno potwierdzoną informację oraz intrygującą nowinkę. 

 

Ukazująca się już od jakiejś chwili seria dużych formatem kartonówek to odpowiedź na zapotrzebowanie przedszkolaków do samodzielnego eksplorowania książek. Te jednak – choć na początku mogą się takimi wydawać, zupełnie nie poruszają tematów popularnonaukowych! To pełne kreatywności wariacje na kwestie różnorakich, fantastycznych bohaterów!

W ramach tej serii ukazały się już m.in.: ,,Fakty i plotki o smokach czy ,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty. Ostatnio kolekcja została uzupełniona o… piratów!

 

 

Przemysław Liput w swojej książce ,,Fakty i plotki o kosmicznych piratach” połączył emocjonujący świat niepokornych zdobywców cudzych pokładów z… przestrzenią kosmiczną! 

 

Narratorem w tym szalonym uniwersum jest Kompedia, pewien robot, którego imię nieprzypadkowo kojarzy się z encyklopedią. To wszystkowiedząca istota opowiadająca o pewnym wydarzeniu, które zapoczątkowało szał na planetę Sacharoz-01.

 

W przeciwieństwie do poprzednich części tej serii, ,,Fakty i plotki o kosmicznych piratach” mają wyraźnie poprowadzoną fabułę z kilkoma zwrotami akcji (przynajmniej na początku)! W trakcie jej przytaczania, przy okazji przedstawiane są czytelnikom nowoczesne, kosmiczne rozwiązania. 

 

Ogólnie akcja rozgrywa się pomiędzy piratami a gubernatorem. Autor dokładnie charakteryzuje nam tych pierwszych jak i wspomina o drugich. Zwraca uwagę, że modelowy pirat powinien być na przykład punktualny czy uzdolniony muzycznie. Z kolei wojskowy z floty Pazernego Gubernatora posiada Zmniejszającą Rusznicę na wszystkich kosmicznych rabusiów.

 

 

 

Taka zabawa konwencją w tej kartonówce na pewno spodoba się małym czytelnikom. Zadowoleni powinni być także rodzice, którzy cenią w książkach szczęśliwe zakończenia oraz morał. Autor zaserwował nam tutaj bowiem prawdziwy popis cukierkowego happy endu, choć według mnie ten ,,pazur” powinien zostać zachowany do końca – bohaterami byli przecież piraci!

 

Mam wrażenie, że ,,Fakty i plotki o kosmicznych piratach” nie były tak zabawne jak książka z tej serii o krasnoludkach, ale mimo to uważam, że dobrze jest dołączyć je do kolekcji!

 

Pozycja będzie odpowiednia dla dzieci powyżej 6 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/fakty-i-plotki-o-kosmicznych-piratach/p2938.html

 

 

Poprzedni wpis
Odkrywamy kosmos – recenzja
Następny wpis
Co czytać z dziećmi podczas Halloween? – zestawienie książek
Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja