Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty – recenzja przedpremierowa!

Tytuł: Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty

Autor: Maciej Szymanowicz

Ilustracje: Maciej Szymanowicz

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2018

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Prawdę powiedziawszy nie ma większego znaczenia czy wierzycie, czy nie wierzycie w krasnoludki. Są one jednymi z ważniejszych bohaterów wszelakiego rodzaju baśni, opowiadań czy bajek. W każdej szanowanej przez małych czytelników książce pojawiają się ich czerwone czapeczki i kubraczki, uszyte z dębowych liści.

Skąd one jednak pochodzą, gdzie mieszkają, co mają w środku? To nigdy nie było do końca jasne. Aż do teraz!

Maciej Szymanowicz, znany krasnoludkolog podzielił się swoją wiedzą, fantazją oraz niesamowitym talentem, i przygotował książkę, którą już jutro będzie można dostać w każdej księgarni.

,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” zawierają aż 465 sztuk osobników swojego gatunku. Wydane zostały z grubymi, kartonowymi stronami i w dużym formacie, przekraczającym format A4.

Tak kolorowej, pełnej humoru książki dawno nie widziałam! Co prawda, wiele z żartów słownych nie będzie w pełni zrozumiałe dla najmłodszych czytelników, ale rodzice będą zaśmiewać się do łez!

,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” rozpoczyna się od spisu treści. Nie jest to jednak książka fabularna, a raczej encyklopedia w której autor podzielił swoich bohaterów według miejsca zamieszkania, upodobań i zajęć.

Naszą przygodę z tą pozycją rozpoczynamy więc od rozróżnienia krasnoludków na te leśne, domowe oraz bajkowe. Poznania ich budowy, zajrzenia do ich wnętrzności oraz wyjaśnienia etymologi narodzin.

Dalej, dowiadujemy się w jaki sposób mogą się przemieszczać, dlaczego są niewidzialne oraz czym różnią się krasnoludki maleńkie od niewielkich.

Autor do opisów życia bohaterów stosuje wiele pojęć z działu fizyki, chemii oraz matematyki. Popularne są oznaczenia miar, nawiązania (czasami bardzo odległe) do funkcjonowania organizmu oraz zachodzących w nich procesów.

Wszystko jest jednak inspiracją i dalekie jest od odzwierciedlania rzeczywistości. Pozwala jednak w młodych czytelnikach rozbudzić ciekawość, powodowaną pytaniami: jak to działa i dlaczego?

Krasnoludki to bardzo rozsądne bestyjki! Zachęcają dzieci także do uprawiania sportów, robienia eksperymentów i wymyślania nowych, technologicznych rozwiązań. Przypominają, jak ciekawe jest czytanie książek oraz namawiają do wychodzenia na spacery, żeby spróbować je odnaleźć.

,,Krasnoludki. Fakty, mity, głupoty” to książka, która nie tylko zawiera rewelacyjne, wielowymiarowe ilustracje autora. Jest świetnie pomyślana, intensywnie oddziałuje na wyobraźnię oraz można w niej odszukać pełno podtekstów i zabawnych nawiązań. Z tą książką można spędzić naprawdę wiele, bardzo przyjemnych chwil. Nie ma znaczenia czy oglądający ją będzie miał pięć lat, sześć, szesnaście czy dwadzieścia sześć. Opowieść o krasnoludkach w takiej formie urzeknie każdego!

Link do strony wydawnictwa: https://nk.com.pl/krasnoludki-fakty-mity-glupoty/2589/ksiazka.html#.W6DZbZMzZE4

 


Poprzedni wpis
My i nasza historia – recenzja książki dla dzieci
Następny wpis
Historia obrazów dla dzieci – recenzja przedpremierowa!
Tags: +10, +11, +12, +5, +6, +7, +8, +9, 2018, kartonówka, kosmoludki, krasnale, krasnoludki, Krasnoludki. Fakty mity głupoty, książka na prezent, książki dla dzieci, Maciej Szymanowicz, Nasza Księgarnia, nowość książkowa, premiera, recenzja przedpremierowa, recenzje książkowe, strona o książkach, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

1 komentarz. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja