Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju – recenzja

Tytuł: Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju

Seria: Opowiem ci, mamo

Tekst: Ola Woldańska-Płocińska

Ilustracje: Ola Woldańska-Płocińska

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina 

Dla kogo:  dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Święty Mikołaj ma wielką białą brodę, czerwoną czapkę z pomponem oraz dobrotliwy uśmiech – tyle o nim przeważnie wiemy. Ta kultowa postać skrywa jednak znacznie więcej tajemnic!

Wydawnictwo Nasza Księgarnia w kolejnym tomie kartonówkowej odsłony serii ,,Opowiem ci, mamo”, tym razem bierze pod lupę samego Świętego Mikołaja!

Autorką książki ,,Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju” jest Ola Woldańska-Płocińska. Jestem przekonana, że znacie ją już m.in. z takich pozycji jak ,,Zwierzokracjaczy ,,Śmieciogród. Z kolei samą serię możecie kojarzyć np. z książek: ,,Opowiem ci, mamo, co robią dorośli lub ,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach.

Mikołajkowa nowość zaczyna się od miejsc, w których można spotkać głównego bohatera. Szkoda, że autorka zrezygnowała z doprecyzowania, podając tylko ogólnikowo kraje. Chociażby w przypadku Finlandii, wszyscy wiedzą, że Święty Mikołaj mieszka w Napapiiri w Rovaniemi (poniżej właśnie wykonana przeze mnie zdjęcie z tamtego miejsca), a w książce wskazówka brzmi: ,,Gdzieś w Finlandii”.

Następnie możemy obejrzeć przekrój domu staruszka, towarzyszyć mu podczas śniadania czy poznać jego pomocników. Książka bowiem nie skupia się tylko na postaci Mikołaja, ale na całym jego otoczeniu i przede wszystkim – bardzo ważnym zadaniu.

Akcentami humorystycznymi może być rozkładówka z letnich zajęć bohatera lub metody dostarczania prezentów do nowoczesnych domów! Książka zawiera również w sobie rozmaite elementy aktywnościowe – liczenie obiektów na ilustracjach, wyszukiwanie konkretnych rzeczy czy też prowadzenie paluszka po krętych drużkach rozkładówki, odznacza się dodatkowo edukacyjnym charakterem całości. 

Dzieci z pewnością docenią także mini-rozdział z poradami, jak poprawnie pisać listy do Świętego, a rodzice – rozkładówkę z opisami różnorodnych postaci przynoszących prezenty. 

,,Opowiem ci, mamo, o Świętym Mikołaju” nie jest pozycją ani odkrywczą, ani wybitną, ale z pewnością sprawdzi się w przypadku najmłodszych czytelników, którzy o Mikołaju wiedzą bardzo niewiele. Dzięki dużemu formatowi oraz usztywnianym, trwałym stronom, maluchy mogą samodzielnie odkrywać opowieść o tych sympatycznym bohaterze i obserwować go podczas różnych aktywności, przygotowując się tym samym na zbliżające się Święta.

Książka będzie odpowiednia dla dzieci już powyżej 2 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/opowiem-ci–mamo–o-swietym-mikolaju/p2958.html


Poprzedni wpis
Ulica Siedmiu Mikołajów – moja świąteczna książka dla dzieci
Następny wpis
Dzikie mity. Wierzenia i legendy o naturze – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, +8, 2021, blog książkowy, Boże Narodzenie, kartonówka, kartonówki, książki dla dzieci, książki o Mikołaju, książki o Świętach dla dzieci, Mikołaj, Nasza Księgarnia, Ola Woldańska - Płocińska, Opowiem ci mamo, Opowiem ci mamo o Świętym Mikołaju, recenzje książek, święta, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

2 komentarze. Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja