Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta! – recenzja

 

Tytuł: Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta!

Seria: Kicia Kocia i Nunuś

Autor: Anita Głowińska

Ilustracje: Anita Głowińska

Wydawnictwo: Media Rodzina

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

Kicia Kocia jest na tej stronie obecna już od dobrych kilku lat. Ta dziewczęca bohaterka ma w sobie coś, co sprawia, że dzieci ją po prostu uwielbiają. Raczej nie recenzuję na bieżąco pojawiających się z tej serii nowości (ostatni wpis o ,,Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek? był z lipca 2018 roku), jednak to właśnie kartonowe pozycje z okienkami interesują mnie w niej najbardziej.

 

Będąc już na fali świątecznych książek dla dzieci, postanowiłam pokazać więc też ostatnią nowość o Kici Koci i jej młodszym bracie Nunusiu. ,,Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta!” to duża formatem pozycja, ubogacona 45 otwieranymi okienkami. 

 

 

Jest swego rodzaju skrótem najważniejszych momentów z okresu przedświątecznego oraz samych Świąt. Prosty tekst fabuły towarzyszy rodzeństwu, kiedy oglądają pierwszy śnieg, rozmawiają o Świętym Mikołaju, pieką pierniki, własnoręcznie przygotowują ozdoby choinkowe, zasiadają do stołu z rodziną czy otwierają prezenty pod choinką! 

 

,,Idą święta!” ma także mnóstwo elementów interaktywnych. Oprócz tych oczywistych, jakimi są otwieranie okienek, można również śledzić akcję i pomagać bohaterom wyszukiwać zagubione przedmioty. Podczas pieczenia – zaglądając do kuchennych szafek czy za przedmioty na stole, należy zlokalizować foremki. W dziecięcym pokoju gdzieś ukryły się nożyczki, a pod choinką czekają na Kicię Kocię i jej brata fantastyczne prezenty! Co dostały dzieci tym razem?

 

 

 

,,Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta!” to bardzo ciekawa pozycja dla małych czytelników, których powoli chce się wprowadzać w temat świąt. Znajdziecie tutaj opis najważniejszych tradycji, potrzebę spędzania czasu z rodziną, piękną choinkę, wypieki oraz upominki – wszystko przekazane w bardzo prosty, odpowiedni nawet dla dwulatków sposób.

 

Co więcej, książka jest trwała, odporna na wielokrotne oglądanie i ma bezpieczne, zaokrąglone rogi. Polecam ją na święta! 

 

Zachęcam także do przeczytania innej recenzji o książkach z serii ,,Kicia Kocia”: https://bajkochlonka.pl/2018/07/26/kicia-kocia-recenzja-3-tytulow/

Link do strony Wydawnictwa: https://www.mediarodzina.pl/produkt/kicia-kocia-i-nunus-ida-swieta/

 

 

Poprzedni wpis
Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku! – recenzja
Następny wpis
Prawdziwi strażacy – recenzja książki z okienkami
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, Anita Głowińska, blog książkowy, Boże Narodzenie, choinka, kartonówki, Kicia Kocia i Nunuś, Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta!, książki dla dzieci, książki o Świętach dla dzieci, książki świąteczne, książki z okienkami, Media Rodzina, recenzje książek, Święty Mikołaj, Wydawnictwo Media Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja