Prawdziwi strażacy – recenzja książki z okienkami

Tytuł: Prawdziwi strażacy

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Autorka: Andrea Erne

Ilustracje: Peter Nielander

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: wybitna

 

Recenzja:

Najlepsza książka o strażakach? Ten, kto ma w domu małego człowieka niezwykle zafascynowanego wielkimi wozami strażackimi oraz odważnymi ludźmi walczącymi z żywiołem – ten doskonale wie, że o dobrą książkę strażacką wcale nie jest łatwo. 

 

Podrzucałam kilkakrotnie różne tytuły, które miały zaspokoić ciekawość dzieciaków na temat tego niezwykle niebezpiecznego zawodu i kilka z nich było bardzo interesujących, np. ,,To moja bajka. Strażak czy ,,Będę strażakiem. Gdybym miała jednak przyznać nagrodę Najlepszej Książki o Strażakach, nie wahałabym się długo i zaszczytny tytuł powędrowałby prosto do ,,Prawdziwych strażaków” z serii ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” od Wydawnictwa Sam! 

 

 

W ramach tego cyklu ukazały się ostatnio książki: ,,Odkrywamy kosmos, ,,Jak się dzielić, współpracować i sobie pomagać, ,,Prawdziwe księżniczki. To pozycje w nietypowej formie przypominającej segregator (dzięki czemu można je wygodnie kartkować), z okienkami oraz masą przystępnych i interesujących ciekawostek).

 

,,Prawdziwi strażacy” pokazują jak wygląda praca straży w niekoloryzowany oraz nieinfantylny sposób. Począwszy od opisania w czytelnych punktach jakich zadań muszą podejmować się strażacy, po wizytę w remizie, charakterystykę jednostki, ubrań i oczywiście wozu. 

 

W książce można znaleźć także pokaz gaszenia pożaru (bardzo efektowny, nawet biorąc pod uwagę fakt, że znajduje się ,,tylko” na kartkach książki), kulisy z centrum powiadamiania ratunkowego oraz przyjmowania zgłoszeń czy również informacje jak należy zachować się w miejscu zagrożenia.

 

Oprócz wielu okienek, książka została także wyposażona w wieloformatowy plakat, elementy do przesuwania oraz wprawiania bohaterów w ruch.

 

 

 

Jestem przekonana, że z ,,Prawdziwych strażaków” bardzo dużo dowiedzą się nie tylko dzieci, ale i dorośli. Ja np. nauczyłam się terminu ,,kombinezon przeciwchlapaniowy”, którego nazwa bardzo mnie bawi, ale który jako odzież ochronna pełni bardzo ważną funkcję w kontakcie z niebezpiecznymi substancjami! 

 

Korzystając z książki nie tylko jednak zdobywamy bezcenną wiedzę, ale i spędzamy w sposób wartościowy czas i dobrze się bawimy. Ze względu na trwałe wykonanie ,,Prawdziwi strażacy” na długo staną się ulubioną lekturą przedszkolaków oraz dzieci z pierwszych klas szkoły podstawowej. 

 

Polecam bez względu na płeć, dla odbiorców już powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/prawdziwi-strazacy/

 

 

Poprzedni wpis
Kicia Kocia i Nunuś. Idą święta! – recenzja
Następny wpis
Tkaczka chmur – recenzja
Tags: +10, +4, +5, +6, +7, +8, +9, 2021, Andrea Erne, Anita i Robert Jonczyk, blog książkowy, Dlaczego? Kiedy? Jak?, książki dla dzieci, książki na prezent, książki o strażakach, książki popularnonaukowe, książki z okienkami, Peter Nielander, Prawdziwi strażacy, recenzent książek, recenzje książek, Sam, strażacy, strażak, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja