Prawdziwe księżniczki – recenzja przedpremierowa

Tytuł: ,,Prawdziwe księżniczki”

Seria: Dlaczego? Kiedy? Jak?

Autorka: Andrea Erne

Ilustracje: Melanie Brockamp

Tłumaczenie: Anita i Robert Jonczyk

Wydawnictwo: Sam

Rok wydania: 2021

Objętość: chudzina

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

Recenzja:

,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” jest niezwykle popularną, bestsellerową i niemiecką serią dla dzieci, znaną jako ,,Wieso? Weshalb? Warum?”. To pełne ciekawostek książki w formie swego rodzaju segregatorów z grubszymi stronami oraz… okienkami! ,,Dlaczego? Kiedy? Jak?” opowiada o rozmaitych kwestiach z punktu widzenia dzieci. 

 

Wydawnictwo Sam postanowiło wznowić w Polsce tę serię, zaczynając od wyjątkowej perełki. ,,Prawdziwe księżniczki” to nieco odmienne spojrzenie na świat beztroskich królewien. Ładnie wydana książka pokazuje kulisy z pałacu, gdzie w wielu komnatach księżniczki uczyły się, działały zgodnie z etykietą oraz uczestniczyły w ważnych uroczystościach.

Autorką tekstu jest Andrea Erne, a ilustracje stworzyła Melanie Brockamp. 

 

 

 

Na rozkładówkach widać pięknie ubranych monarchów, którzy w otoczeniu swojej świty pełnią funkcję reprezentacyjne i polityczne. Głównymi bohaterkami są tu jednak przede wszystkim księżniczki-dzieci, a w rolę narratora wcielił się nawet pałacowy duszek Zosia. 

 

Pod wieloma okienkami można odkryć ciekawe tajemnice. Szczególną frajdę przynoszą te umieszczone na dachu pałacu – sprawiają wrażenie, jakby zaglądało się przez okna do komnat i obserwowało codzienne życie służby i władców. 

Pod innymi można także zaobserwować zabawne momenty lub ruch postaci – tu ktoś zapala świece, robi piękną fryzurę czy rzuca królewskiej parze garść płatków kwiatów. Dzięki takim efektom bohaterowie książki wydają się żyć naprawdę!

 

W książce nie ma wiele tekstu, szczególny nacisk został położony na ilustracje, a mimo to, można z niej dowiedzieć się wiele historycznych faktów. Dziewczynki, które marzyły o byciu księżniczką, zastanowią się teraz, czy byłyby w stanie całe dnie nosić na sobie ciężkie suknie, przyzwyczaić się do pcheł lub zostać pozbawione zostania w przyszłości naukowczyniami, podróżniczkami albo sportowczyniami. 

 

Są jednak w ,,Prawdziwych księżniczkach” także elementy, które od zawsze były podziwiane w królewskim życiu. Te niewygodne i skomplikowane stroje mimo wszystko bardzo ładnie się prezentują. W książce znajdziemy nawet stronę, z której można ,,wycisnąć” postać księżniczki wraz z jej garderobą oraz psem. Później każdy młody czytelnik może ubrać ją samodzielnie, a to prawdziwa frajda! 

 

,,Prawdziwe księżniczki” to książka, która zdecydowanie była potrzebna! Jestem przekonana, że żadna dziewczynka nie oprze się jej urokowi, a mimo to merytoryczna strona tej pozycji dostarczy najmłodszym ważnej i ciekawej wiedzy.

 

 

 

Polecam dzieciom powyżej 4 roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://wydawnictwosam.pl/produkt/prawdziwe-ksiezniczki

Z kodem: SAM9 do końca przedsprzedaży, czyli do 17.05.21 -20% zniżki!

 

 

Poprzedni wpis
Dlaczego nikt mi o tym nie powiedział? – recenzja
Następny wpis
Myślisz, że tak ci źle? – recenzja
Tags: +4, +5, +6, +7, +8, 2021, Andrea Erne, Anita i Robert Jonczyk, Dlaczego? Kiedy? Jak?, książki dla dzieci, książki z klapkami, książki z okienkami, księżniczka, księżniczki, Melanie Brockamp, Montessori friendly, nowości książek dla dzieci, Prawdziwe księżniczki, recenzent książkowy, recenzje książek, Sam, Wydawnictwo Sam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja