Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach – recenzja

Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach – recenzja

Tytuł: ,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach”

Seria: Opowiem ci, mamo

Tekst: Marcin Brykczyński

Ilustracje: Artur Nowicki

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo:  dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją , dla samodzielnych w czytaniu 

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

 

Recenzja:

Jednoślady cieszą się ogromną popularnością! Ich obecność w życiu każdego człowieka wzbudza wiele emocji – czy to wsiadając pierwszy raz na rower, czy słuchając ryku przejeżdżających silników lub w końcu stając się właścicielem wymarzonej hulajnogi. 

 

Autorzy książki ,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach” klasycznego cyklu Wydawnictwa Nasza Księgarnia Opowiem ci, mamo doskonale zdawali sobie z tego sprawę. Marcin Brykczyński, który napisał krótkie rymowanki opisujące rozkładówki namalowane przez Artura Nowickiego nie tylko wyznacza rytm opowieści, ale także angażuje najmłodszych czytelników do uważnego przyglądania się ilustracjom.

 

Książka jest typową wyszukiwanką, na której stronach bardzo wiele się dzieje! Od rowerów, hulajnóg, motorowerów czy motocykli aż mieni się w oczach.

Nikogo też nie zdziwi wiadomość, że głównym motywem tej pozycji jest motyw podróży. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę jak miła i ekscytująca może być rodzinna przejażdżka.

 

 

 

Opowieść zaczyna się jednak od nawiązania do historii. Przez szkic Leonarda da Vinci, po charakterystyczny bicykl Jamesa Starleya, aż do bezpiecznego roweru z 1886 roku Johna Kempa Starleya. W tym momencie poznajemy też głównych bohaterów książki, w której pierwsze skrzypce gra Romek – znany wszystkim niewielki składak. 

 

Wsiadając na rower można razem zwiedzić Amsterdam, który to przy okazji jest jednym z najbardziej rowerolubnych miast świata! Następnie udać się śladami zamków, ucząc się jednocześnie oznaczeń tras rowerowych, zawitać do słonecznej Italii, wziąć udział w wielkim wyścigu we Francji czy spróbować przetransportować coś w Indiach. 

 

Czasami jednak, kiedy złapiemy gumę, warto odwiedzić warsztat. W razie potrzeby można liczyć także na pomoc rowerowej straży lub policji. Z kolei żeby się rozerwać, warto udać się na tor żużlowy i poobserwować motocykle w akcji!

 

 

 

 

,,Opowiem ci, mamo, co jeździ na dwóch kołach” to nie tylko ciekawostki, ale także drobne zadania. Znajdziemy tutaj mini grę z wyszukiwaniem różnic na dwóch bardzo podobnych obrazkach oraz grę planszową, której proste zasady wciągną każdego!

 

Ogromną zaletą tej książki jest także jej uniwersalność. Świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców jak i dziewczyn. 

Polecam ją więc wszystkim czytelnikom powyżej 3. roku życia.

 

Link do strony Wydawnictwa: https://nk.com.pl/opowiem-ci-mamo-co-jezdzi-na-dwoch-kolach/2745/ksiazka.html#.XfgNiC2BhGw

 

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment