Gdzie jesteś, Mamo? – recenzja

Tytuł: ,,Gdzie jesteś, Mamo?

Autor: Przemysław Wechterowicz

Ilustracje: Emilia Dziubak

Wydawnictwo: Ezop

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla najmłodszych , dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: bardzo przyjemna

 

 

Recenzja:

Czy może być coś milszego od przytulania? Doskonały duet – Przemysław Wechterowicz oraz Emilia Dziubak ponownie zabierają czytelników do bezpiecznego i pełnego ciepła świata jak z bajki.

 

,,Gdzie jesteś, Mamo?” to obrazkowa opowieść o małym niedźwiadku i jego tacie, którzy wybrali się w umówione miejsce, żeby spotkać mamę. Niedźwiedzica wyruszyła po miód i chciała zrobić swoim bliskim miłą niespodziankę!

Niestety okazało się, że ,,panowie” zamiast dotychczasowego, stałego punktu spotkań czyli krzywej wierzby, spotkali tylko swojego leśnego przyjaciela – Pana Bobra. 

Postanowili wyruszyć więc na poszukiwania Mamy, mając nadzieję, że niebawem ją spotkają. Niedźwiedzica jednak podążała tuż za nimi. Nie znajdując ani krzywej wierzby, ani swojej rodziny, również podjęła decyzję o samotnej wędrówce przez las. 

W trakcie poszukiwań była jednak świadkiem wielu niespotykanych zachowań leśnych mieszkańców! Starając się uzyskać pomoc lub wskazówki, gdzie poszedł Niedźwiedź oraz jej Syn, natrafiała tylko na prośby dotyczące… przytulania!

 

 

 

Mama Niedźwiedzica w związku z tym, że jest niezwykle wrażliwą i pełną miłości istotą, nie potrafiła nikomu odmówić. Często też sama proponowała uścisk, kiedy czuła, że w ten sposób może kogoś rozweselić. 

 

Dzięki takim ciepłym przyjęciom, choć nie uzyskała wiele pomocnych wskazówek, to jednak czas spędzony na poszukiwaniach upłynął jej bardzo miło. Urocza była także postawa przytulanych zwierząt, które reagowały bardzo pozytywnie na taką dawkę misiowej sympatii.

 

Powodu dla którego czy to Rysica, czy Wilk lub żabki zachowywały się w ten określony sposób, należy szukać w pierwszej części historii, czyli ,,Proszę mnie przytulić”. Zarówno poprzednia jak i ta najnowsza lektura to pełne przytulania książki, podczas lektury których nie sposób się choć raz nie objąć! 

 

 

 

,,Gdzie jesteś, Mamo?” to opowiastka bez narzucających się morałów, pozbawiona szybkiej akcji i niebywałych zwrotów historia, której siła wynika przede wszystkim z wewnętrznego dobra bohaterów, ich bezinteresowności, skromności i możliwości czynienia szlachetnych czynów! 

 

Pełne ciepła ilustracje na których przyjazna natura również otula bohaterów, to piękna kontynuacja tematu z treści przeniesionego do wizualnego aspektu lektury. 

 

,,Gdzie jesteś, Mamo?” będzie idealną książką dla dzieci już powyżej 2. roku życia.

 

Poprzedni wpis
Beskid bez kitu – recenzja
Następny wpis
Zjadamy banany – recenzja
Tags: +2, +3, +4, +5, +6, +7, 2019, czytanie jest ważne, Emilia Dziubak, Ezop, Gdzie jesteś mamo, książka o mamie, książka o przytulaniu, książki dla dzieci, las, mama, niedźwiedzie, Przemysław Wechterowicz, przytulanie, recenzje książkowe, Wydawnictwo Ezop

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

O BAJKOCHŁONCE

Julita Pasikowska-Klica

Moja miłość do książek zrodziła się zanim jeszcze nauczyłam się czytać. Zapach świeżego druku
i szeleszczące kartki pełne przygód były dla mnie tajemnicą, którą chciałam jak najszybciej odkryć.

Na co dzień sięgam po różne tytuły, ale to właśnie bajki mają w mojej biblioteczce miejsce szczególne.

Możesz dowiedzieć się więcej klikając w zakładkę o mnie!

Zapisz się do newslettera Bajkochłonki!

Moja autorska książka

Pisz recenzje z Bajkochłonką!

Losowa recenzja