fbpx

Zjadamy banany – recenzja

Zjadamy banany – recenzja

Tytuł: ,,Zjadamy banany

Autor: Katie Abey

Ilustracje: Katie Abey

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Wydawnictwo: Papilon

Rok wydania: 2019

Objętość: chudzina 

Dla kogo: dla tych co sami jeszcze nie czytają, ale dużo już rozumieją

Ocena ogólna: ma dużo zalet

 

 

Recenzja:

Często jest tak, że to, co nie podoba się nam – dorosłym, nie zdobędzie też uznania najmłodszych. Wręcz przeciwnie! Można śmiało wysnuć stwierdzenie, że dzieci z dużą regularnością obdarzają uwielbieniem te rzeczy, których starsi nie do końca rozumieją. 

 

W przypadku książki ,,Zjadamy banany” Katie Abey mówimy prawie o takim zjawisku! Z tą jednak różnicą, że ta pozycja powinna zapunktować u rodziców swoim ciekawym podejściem do jedzenia!

 

 

 

Każda rozkładówka to inny rodzaj przekąsek. Książka składa się z 12 plansz pełnych pojedynczych elementów i postaci. Główną rolę grają w niej zwierzaki, które przedstawiono w bardzo bajkowy, a nawet trochę komiksowy sposób. 

 

Można wybrać sobie któregoś bohatera i śledzić jego losy do samego końca! To wszystko dlatego, że na każdej rozkładówce występują dokładnie te same zwierzaki. 

 

Tematem lektury są tytułowe banany, jabłka, pomarańcze, gruszki, naleśniki, zupy, kanapki, przekąski, lody, groszek, fasola, zielenina, spaghetti, kiełbaski, ciasta i inne. 

To wszystko przedstawione na dziesiątki niebanalnych sposobów!

 

W książce wiele jest krótkich zadań, które szybko zaangażują czytelników, a ujęty w niej humor rozbawi i wywoła uśmiech na wielu buziach! 

Choć jest ona pozbawiona fabuły, a sam tekst składa się zazwyczaj na wypowiadane przez postaci pojedyncze zdania, to potrzeba sporo czasu, żeby dobrze przyjrzeć się jej całej! 

 

 

 

 

,,Zjadamy banany” to w zasadzie połączenie wyszukiwanki, z pozycją obrazkową i mini-albumem. Sprawdzi się przede wszystkim w sytuacji konfrontacji z niejadkami. Zachęci ona do urozmaicania jadłospisu i pokaże, że jedzenie może być równie ciekawe jak zabawa z najlepszym kolegą!

 

Polecam dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Link do strony Wydawnictwa: https://publicat.pl/papilon/oferta/dla-przedszkolakow-3-5-lat/zjadamy-banany

 

Podziel się
Bajkochłonka
No Comments

Post a Comment